Elszenvedte első vereségét az FK Csíkszereda az U15-ös női labdarúgó Elit Ligában

Dobos László 2024. április 19., 12:02 utolsó módosítás: 2024. április 19., 12:04

Megszakadt az FK Csíkszereda lánycsapatának győzelmi sorozata az U15-ös női labdarúgó Elit Ligában. A csíki lányok Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK otthonában szenvedtek egygólos vereséget.

Annabelle Nombot (jobbról) egyfordulós eltiltása miatt nem léphetett pályára Fotó: FK Csíkszereda

Negyedik mérkőzését játszotta az FK Csíkszereda együttese csütörtökön a Sepsi OSK ellen a női U15-ös bajnokságban, ahol az eddigi három nagyarányú győzelmet hét közben egy vereség követte, többek között az egyik legjobb játékosát, Annabelle Nombotot is hiányolni kényszerülő csíkiak szoros meccsen kikaptak Háromszéken.

A találkozót követően Portik Helga, a csíki csapat vezetőedzője értékelt az FK honlapjának. „A mérkőzést kissé megilletődve kezdtük, nem kaptuk a helyünket, mivel át kellett szervezzük a posztokat, mert páran hiányoztak a kezdőből. Ez meg is látszott a pályán, nem mertünk úgy vállalkozni, ahogy kellett volna,

sokat hibáztunk, nem hoztunk megfelelő döntéseket, aminek sajnos meg is lett a következménye. Tanultunk belőle, átbeszéltük a dolgokat, megpróbáljuk minél hamarabb kijavítani a hibákat. Megyünk tovább és készülünk a következő mérkőzésre"

– mondta el Portik Helga.

Női labdarúgás, U15-ös korosztály, Elit Liga, 3. csoport, 10. forduló:
Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK–FK Csíkszereda 2–1 (1–0),
Gólszerzők: Miruna–Raluca Boghici (31. és 39.), illetve Cseke Melánia (49.).

Sepsi OSK: Emanuela Michaela Dudaș – Fülöp Bettina, Bálint Maya Gabriela, Handra Zsófia, Tamási Petra, József Nóra, Carina Ștefania Suciu, Lukács Renáta Tímea, Kacza Adelina Dumitrița, Miruna Raluca Boghici, Makó-Áfra Anna. Vezetőedző: Vasile Suciu.

FK Csíkszereda: Rusu Kriszta – Benedek Kincső, Andrea Cristina Sandu, Alexia Georgiana Zănoagă, Orbán Anna, Cseke Melánia, Kádár Noémi, Páll Vanda (Basa Brigitta, 45.), Kósa Ágota, Lénárt Nikolett (Balázs Ajna, 45.), Amalia ElenaTărpăscu. Vezetőedző: Portik Helga.

A csoport másik mérkőzését, az Estera Țifești–FC Botoșani találkozót szombaton, április 20-án 12 órától rendezik.

Az állás/ női U15-ös Elit Liga, 3. csoport
1. FK Csíkszereda 10 8 1 1 61–11 25
2. Sepsi OSK 10 4 1 5 21–48 13
3. Estera Țifești 9 3 2 4 16–18 11
4. FC Botoșani 9 2 0 7 14–35 6

A következő forduló (április 27.) programja: FC Botoșani–FK Csíkszereda és Estera Țifești–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK.

A 16 csapatos bajnokságban a csoportküzdelmek során két oda–visszavágós kört teljesítenek a csapatok, majd negyeddöntős párharcok következnek, ezen minden csoport első két-két helyezettje vehet részt. A döntő torna négycsapatos lesz. A mérkőzések 2x35 percesek.