Köszönték a Chindia ajándékait, elődöntős a Sepsi OSK a Román Kupában

Zátyi Tibor 2021. november 30., 22:40 utolsó módosítás: 2021. november 30., 22:41

A kiváló első félidőt egy gyengébb követte, ám kedden este így is legyőzte a védelemben hatalmasakat hibázó Chindia Târgoviștét a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK a labdarúgó Román Kupában, így elsőként jutott be az elődöntőbe.

A bajnokságban nem, a kupában viszont legyőzte a Chindiát a Sepsi OSK Fotó: Pinti Attila

A ploiești-i Ilie Oană stadionban rendezték a mérkőzést – itt játszotta két évvel ezelőtt eddigi egyetlen kupadöntőjét a háromszéki együttes, amikor 1–0-ra kikapott az FCSB-től.

A kedd esti találkozóra több tucatnyi szurkoló is elkísérte a Sepsit, végig lelkesen hajtották kedvenceiket.

A háromszékiek kezdőjében a hétvégén rendezett, 0–0-ra véget ért bajnokihoz képest számos változás történt. Csak a hátsó alakzat maradt érintetlen (Niczuly – Ispas, Mitrea, Ninaj és Dimitrov), illetve Éder Gonzalez helye, a középpályán és a támadósorban öt pozícióban is változtatott Cristiano Bergodi vezetőedző.

Offenzívan, magas letámadással kezdett a Sepsi, de ez sokáig egyetlen említésre méltó helyzetben sem csúcsosodott ki. A 20. percben már közel volt a gólhoz a Sepsi, Golofca tört be a bal oldalon, emelése átszállt Moldovan kapuson, a hosszú saroknál érkezett Luckassen, ám Căpușă a gólvonalról szögletre mentett. Az ívelést követően a labda a Sepsi holland támadójához került, aki 10 méterről fölé bombázott.

A Chindia főleg a jobb oldalon vezette támadásait, ám egyáltalán nem jelentett veszélyt Niczuly kapujára, annál inkább Aganovic távoli bombája a 32. percben, amit Moldovan csak nagy nehézségek árán tudott szögletre menteni.

A 35. percben érett góllá a Sepsi nyomása, szépen felépített támadás végén Aganovic passzolt középre Luckassennek, a menteni akaró Căpușă saját kapujába továbbította a labdát.

Az öngólpasszt jegyző Aganovic is közel volt a találathoz, ám lapos löketét kettőből védte Moldovan.

A Chindia játéka teljesen szétesett, a 41. percben újabb gólhoz segítette a vendégeket, Bărbuț használta ki Matiș nagy védelmi hibáját – ez volt a 26 éves labdarúgó első találata a piros-fehéreknél. A Sepsi kétgólos előnyben mehetett pihenni.

Emil Săndoi a szünetben kettős cserét hajtott végre a Chindia csapatában, aktívabban is kezdett, de továbbra sem volt veszély támadásaikban

A 60. percben egy hazai szögletnél Ninaj ütközött Iacobbal a Sepsi tizenhatosában, a Chindia játékosai hiába követeltek tizenegyest, Sebastian Colțescu játékvezető továbbot intett. Egyre nagyobb lett a nyomás a háromszéki védelmen, a 72. percben Neguț passzolt középre, ahol Popa megelőzve védőjét betalált, így visszahozta a meccsbe a Chindiát.

A Sepsi nem tudta megismételni az első félidőben nyújtott jó teljesítményét, még úgy sem, hogy az utolsó percekben egyenlítést hajszoló târgovișteiek gyakorlatilag nem is foglalkoztak a védekezéssel. Ám a Chindia rohamait rendre hatástalanították, a gólon kívül nem találták el Niczuly kapuját.

A Sepsi főleg az első játékrészben nyújtott nagyszerű játékának köszönhetően megérdemelten nyerte meg a negyeddöntős párharcot és első csapatként jutott be a legjobb négy közé.

Hogy kik lehetnek a potenciális ellenfelek, az szerdán és csütörtökön kiderül, a háromszékiek pedig készülhetnek a CS Mioveni elleni vasárnap déli bajnokira.

Labdarúgó Román Kupa, negyeddöntő
Chindia Târgoviște–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 1–2 (0–2)
gólszerzők Popa (72.), illetve Căpușă (35., öngól), Bărbuț (41.)
Chindia Târgoviște: Moldovan – Roumpoulakou, Căpușă, Iacob, Corbu – Kocic (Celea, 62.), Matiș (Jipa, a szünetben), Suciu (Dulca, a szünetben), Neguț – Stoian (Popadiuc, 62.), Popa. Vezetőedző: Emil Săndoi
Sepsi OSK: Niczuly – Ispas, Mitrea, Ninaj, Dimitrov – Aganovic (Achahbar, 81.), Bărbuț (Askovszki, 61.), Gonzales, Fofana – Golofca (Ștefănescu, 81.), Luckassen. Vezetőedző: Cristiano Bergodi