Egy büntető pecsételte meg a Sepsi OSK sorsát

Sánta Imre 2017. augusztus 22., 01:38 utolsó módosítás: 2017. augusztus 22., 10:43

Sorozatban harmadik vereségét könyvelhette el hétfőn este a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK a román labdarúgó 1. Liga 7. fordulójában. A Valentin Suciu által irányított háromszéki együttes ezúttal a Bukaresti Dinamo csapatával szemben kényszerült fejet hajtani egy olyan mérkőzésen, amelyen egy tizenegyesből szerzett találat döntött a fővárosiak javára.

A CFR elleni meccs után a Dinamóval szemben sem tudott pontot szerezni a szentgyörgyi együttes Fotó: Pál Árpád

A Ștefan cel Mare sugárúti stadion lelátóiról érkező „Ki a magyarokkal az országból” skandálás ritmusára kezdődött el a találkozó, amelynek mindjárt az első percében szöglethez jutott az OSK, azonban Petre beadása hiába találta meg Issát, a háromszékiek szenegáli légiósa jó helyzetből kapu fölé fejelte a labdát.

A folytatásban a hazaiak birtokolták többet a játékszert, próbáltak támadásokat felépíteni, de a szentgyörgyiek védelme nem engedett túl sok teret a Dinamo csatárainak, így nem is jutottak lehetőséghez.

A fővárosiak első veszélyesebb helyzetét a 12. percben jegyezhettük, amikor Bawab egy csel után mintegy 20 méterről vette célba Fejér kapuját, de lövése elsüvített a keresztléc felett. Néhány perccel később az OSK is veszélyeztetett: Petre indította a jobbszélen Pilibaitist, de Penedo lefülelte a beadását, és meghiúsított egy jó helyzetet.

Az első félidő hátralevő részében sem változott a játék képe, de a háromszékiek védelme állta a sarat, és ennek köszönhetően gólnélküli döntetlennel vonulhattak szünetre a szembenálló felek.

Térfélcsere után már határozottabban támadtak Cosmin Contra tanítványai, és az 53. percben Bawab állt közel a gólszerzéshez, de Ghinga szorításában pontatlanul lőtt kapura, majd öt perccel később Costache távoli lövését öklözve védte Fejér. Újabb öt perc elteltével a frissen beállt Hanca fejelhetett kapura, ám a háromszékiek hálóőre ismét nagyot védett.

Ahogy teltek a percek, az OSK teljesen beszorult saját térfelére, és a Dinamo fokozni tudta a nyomást Fejér kapujára. A 67. percben Ghinga saját tizenhatosán belül próbált labdát szerezni, azonban óvatlanul avatkozott játékba, Costache nagyot esett, és a játékvezető büntetőt ítélt.

Hanca végezhette el a tizenegyest, Fejér ugyan rajta volt a lövésen, de kezéről a labda a hálóba pattant (1–0).

A bekapott gólt követően fennebb tolta védekezését az OSK, de Hadnagyék támadásban továbbra sem tudtak veszélyes helyzeteket kialakítani. A fővárosi csapat viszont akár növelhette volna előnyét a 75. percben, amikor Salomao csavart a hosszú sarok felé, azonban Fejér látványos mozdulattal szögletre mentett.

A háromszékiek legnagyobb helyzete a 81. percben maradt ki, amikor Petre szabadrúgásból célozta meg Penedo kapujának felső sarkát, azonban a hazaiak hálóőre bravúrral hárított.

A 83. percben emberhátrányba került a Dinamo, miután a Herea ellen szabálytalankodó Romerat kiállította a bíró. Valentin Suciu csapata azonban nem tudott élni az emberelőny lehetőségével, és így pont nélkül távozott a fővárosból.

A vereséget követően a Sepsi OSK továbbra is a bajnoki rangsor 10. helyét foglalja el hat ponttal, és a következő játéknapon az eddig kilenc pontot gyűjtő, és a tabella 8. helyén álló Jászvásári Poli CSM otthonába látogat. A mérkőzés augusztus 28-án, hétfőn este 9 órakor kezdődik.

Mestermérleg

Valentin Suciu, Sepsi OSK. „El kellett volna kerülnünk ezt a tizenegyest, de már azelőtt is volt néhány lehetősége az ellenfélnek. Hibáztunk, amikor visszavonultunk, és engedtük, hogy ránk jöjjenek. Kivárták, hogy tévedjünk, és ez meg is történt. Véleményem szerint a játékvezető túlságosan könnyen fújta be a büntetőt. Az eddig szerzett pontoknál többre számítottam, nem ez a csapat igazi értéke. Valamit változtatnunk kell, mert hullatjuk el a pontokat, és ez így tovább nem mehet.”

Cosmin Contra, Dinamo. „Két vereség után idegesen léptünk pályára, de Romera kiállításáig egyértelműen mi irányítottuk a mérkőzést. A Sepsinek egy helyzete volt csupán és néhány szöglete, ami némi gondot okozott számunkra. Mi viszont többször eljutottunk az ellenfél tizenhatosáig, de a befejezésnél nem voltunk elég összeszedettek. Megdolgoztunk ezért a három pontért, a győzelemért, amely jól jön most ahhoz, hogy megnyugodjunk, és felkészüljünk a soron következő mérkőzésünkre.”

Labdarúgás, 1. Liga, 7. forduló:
Bukaresti Dinamo–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 1–0 (0–0),
gólszerző: Hanca (68., tizenegyesből).
Dinamo: Penedo – Romera, Maric, Katsikas, Filip – Anton (L. Gheorghe, 78.), Mahlangu, Costache (Dudea, 86.), Bawab (Hanca, 62.), Salomao – Rivaldinho. Edző: Cosmin Contra.
Sepsi OSK: Fejér – Burlacu, Damian (Dima, 69.), Ursu, Grecu – Pilibaitis (Astafei, 76.), Ghinga, Papsys (Herea, 76.), Issa Thiaw, P. Petre – Hadnagy. Edző: Valentin Suciu.
Sárga lap: Katsikas (16.), Rivaldinho (41.), Filip (56.), L. Gheorghe (79.), Hanca (79.), illetve Burlacu (61.).
Piros lap: Romera (83., Dinamo).
Játékvezetők: Horațiu Feșnic (Kolozsvár), Adrian Ghinguleac (Bukarest), Bogdan Gheorghe (Bukarest).