Dan Petrescu receptje alapján: CFR–U Craiova 1–0

Orbán Zsolt 2021. szeptember 20., 23:27 utolsó módosítás: 2021. szeptember 21., 00:03

A megszokott forgatókönyv szerint, egy pontrúgást kihasználva nyert rangadót hétfőn este a Kolozsvári CFR labdarúgócsapata. Úgy, ahogy az a Vasutasok vezetőedzőjének talán a leginkább ízlik.

Semmi extrát nem nyújtott, mégis nyert a csapata Fotó: Facebook/Fotbal Club CFR

A forduló végére maradt a kör rangadója a labdarúgó 1. Ligában: hétfőn este a bajnoki címvédő Kolozsvári CFR a kupagyőztes Universitatea Craiovát fogadta fellegvári otthonában. Ha csak a tabellát nézzük, a kolozsváriak sokkal jobb helyzetből várták a Dan Petrescu visszatérése utáni első bajnokit, a sok hiányzó miatt a bukaresti sikertréner mégis aggódott a mérkőzés kimenetelét illetően.

A játék képe alapján a vendégek legalább egy pontra rászolgáltak volna, de a szerencse nem tartott Laurențiu Reghecampf legénységével ezen az estén. A Craiova támadói az első és a második félidőben is elpuskáztak egy sor ígéretes gólszerzési lehetőségeket, miközben a hazaiaknak elég volt egy szöglet a győzelemhez:

a 20. percben Claudiu Petrila tekerte be a labdát a sarokból középre, ahol Andrei Burcă emelkedett és hat méterről a hálóba fejelt.

A 68. percben megismétlődött a szereposztás, Petrila emelte a tizenhatosba a játékszert, ahol ismét Burcă fejelt veszélyesen, ám ezt a próbálkozást már védte Mirko Pigliacelli, akárcsak pár perccel később Manea bólintását.

A Kolozsvári CFR a Dan Petrescu gusztusának megfelelő „olaszos”, 1–0-s győzelemmel tartja vezetőpozícióját az élvonalban, amelynek hétvégi fordulója során Aradra látogat, de még ezt megelőzően egy kupameccset is játszik, csütörtökön főműsoridőben legyőzött Craiovával.

Vajon a címvédőnek hazai pályán sikerül visszavágni a másodrangú sorozatban?