A szünet után a Voluntari meglepte a Sepsi OSK-t

Horváth Bálint Ottó 2022. december 09., 21:08 utolsó módosítás: 2022. december 09., 22:03

A vezetést megszerezte, de nem tudta megtartani a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK az FC Voluntari ellen, a labdarúgó Szuperliga 20. fordulójának péntek esti nyitómérkőzésén 1–1-es döntetlent játszott.

Tudorie gólja nem volt elegendő a győzelemhez Fotó: Pinti Attila

A két csapat alig három nap után ismét találkozott egymással Sepsiszentgyörgyön, miután kedden a háromszékiek szintén hazai pályán magabiztosan 4–0-ra legyőzték az Ilfov megyeieket a Román Kupa csoportkörének utolsó fordulójában.

Az elején a házigazda irányította a játékot, az első komolyabb lehetősége negyedóra lejártával adódott, Rondon távoli lövése kerülte el a kaput. Alig négy perccel később meg is szerezte a vezetést a Sepsi OSK, szöglet után nem tudtak felszabadítani a vendégek védői, Ninaj passzolt Tudorie elé, aki közelről lőtt a hálóba. A szünetig megvoltak ugyan a kisebb helyzetei a sepsiszentgyörgyi csapatnak, de nem tudta növelni az előnyét, mint ahogyan kevéssel a pihenő után sem, amikor Aganovic beadása a felső lécen csattant, Matei pedig fölé célzott.

Ezután a vendégek váratlanul veszélyessé váltak támadásban, az 52. percben Nemec óriási lehetőséget hagyott ki, tíz méterről középről nem találta el a kaput. Egymás után alakította ki a helyzeteit az Ilfov megyei csapat, a befejezések azonban pontatlanok voltak. Túloldalt Rondon előtt megvolt az esély a gólszerzésre, de Popa jól jött ki a kapujából és menteni tudott. Negyedórával a vége előtt góllá értek a Voluntari próbálkozásai, Merloi beadását a kapu torkából Nemec már nem hibázhatta el, fejjel kiegyenlített. A végén a hazaiak mégis megszerezhették volna a győzelmet, de Safranko nem találta el jól a labdát.

A Sepsi OSK három bajnoki győzelem után két értékes pontot veszített el a felsőházi rájátszásért zajló küzdelemben, de jobb gólkülönbségével mégis megelőzte a Petrolult, és fellépett a hatodik helyre.