Hiába vezetett hárommal, kikapott Tatrangon az SZFC

Zátyi Tibor 2024. április 27., 19:16

Az utóbbi évek egyik legfordulatosabb mérkőzését játszotta a Székelyudvarhelyi FC a labdarúgó 3. Ligában, a fiúk a második félidő elején három góllal vezettek Tatrangon, a hazaiak viszont fordítottak és 5–4-re megnyerték a mérkőzést.

Kilenc gól esett a mérkőzésen Fotó: László Zsolt/SZFC

Szombaton délután kiválóan indult a meccs a vendégeknek, Marucza beadását követően Gavîrliță a lécre fejelt, a kipattanót Lázár a hálóba vágta. Sokáig nem volt előnyben az SZFC, hiszen negyedóra játékot követően a védelem hatalmasat hibázott, Milchiș passzolt vissza röviden, a labdára lecsapott a hazai támadó és egyenlített. A gól nem vette kedvét az udvarhelyieknek, támadásban folyamatosan veszélyt jelentettej a tatrangi kapura, a 28. percben pedig ismét előnybe kerültek: Licșor kirúgását követően Gavîrliță kezelte le jól a játékszert, kiugratta Györgyit, aki élt is a ziccerrel. Pár perc múlva ismét zörrent a tatrangi háló, ezúttal is Györgyi volt eredményes, Marucza beadását fejelte a kapuba. A folytatásban könnyen eldönthette volna a meccset az SZFC, Gavîrlițănek volt két jó lehetősége, ezek viszont kimaradtak.

A második játékrész elején is az udvarhelyiek akarata érvényesült a pályán és az 51. percben Gavîrliță is feliratkozott a gólszerzők közé, Györgyi passzát közelről értékesítette.

Ekkor még elképzelhetetlen volt, hogy ne az SZFC nyerje meg a mérkőzést és kerüljön karnyújátsnyira az alsóház első helyétől, ám a hazaiak hamar szépítettek.

A védelem nem tudott felszabadítani, és Sileanu ezt kihasználta.

Ezután kényszerű kapuscserét kellett végrehajtson Lucian Nicolau vezetőedző, és az ifjúsági szabály miatt még egy embert le kellett váltson a pályán. A védelem viszont nem tudta rendezni sorait, és Sileanu ismét büntetett egy nagy hibát és visszahozta a meccsbe a tatrangiakat. A gödörbe került SZFC-nek szenvedett és egy öngólt is összehozott, a 71. percben ismét egyenlő, 4–4 volt az állás.

Érkeztek a cserék, de ők sem tudták felpörgetni a játékot, és a sors is ellenük fordult, a 90. percben Göndör hibázott egy felszabadításnál, a labda Badeához került, aki belőtte a győztes gólt...

Labdarúgó 3. Liga, alsóházi rájátszás, 5. forduló
Tatrangi Ciucaș–Székelyudvarhelyi FC 5–4 (1–3)
gólszerző Badea (15., 90.), Sileanu (56., 61.), Kovács (71., öngól), illetve Lázár (6.), Györgyi (28., 31.), Gavîrliță (51.).
SZFC: Licșor (Vlasa, 58.) – Göndör, Kovács, Milchiș (Calo, 85.), Marucza, Simó, Lázár (Bara, 73.), Sebestyén (Șerban, 85.), Antal (Fosztó, 58.), Györgyi, Gavîrliță. Vezetőedző: Lucian Nicolau.

Labdarúgó 3. Liga, 2023–2024-es szezon, 5-ös csoport, alsóházi rájátszás, 5. forduló