Egy lépéssel közelebb az elődöntőhöz a Sepsi-SIC

Sánta Imre 2021. április 12., 23:40

Egy kiegyensúlyozott első félidő után sebességet váltott a Sepsi-SIC, és végül fölényes sikert aratott a Bukaresti Agronomia ellen a női kosárlabda bajnokság negyeddöntőjének első mérkőzésén. Az egyik csapat két győzelméig tartó párharc kedden folytatódik a második összecsapással, amelyen a háromszékiek bebiztosíthatják helyüket a legjobb négy között.

Kemény ellenállásba ütközött a Sepsi-SIC, a szünetet követően végül magabiztosan behúzta a meccset Fotó: Facebook/Sepsi-SIC

Határozottan kezdtek a zöld-fehérek, egy 7–0-s sorozattal indítottak, azonban ez csak szalmalángnak bizonyult, mert hirtelen megtorpantak, a vendégek pedig zsinórban szintén hét pontot szerezve átvették a vezetést, majd Panait triplájával sikerült növelni is az előnyüket (12–16). A folytatásban is a fővárosiak kemény ellenállásába ütközött a Sepsi-SIC, Zoran Mikes tanítványai álmosan, figyelmetlenül játszottak, ami hamarosan meg is mutatkozott az eredményjelző táblán.

A bukarestiek főleg távolról céloztak pontosabban, és adott pillanatban már kilenc ponttal is vezettek (15–24).

Ekkor azonban Orbán és Mandache percei következtek, ennek köszönhetően pedig a zöld-fehérek felzárkóztak egy pontra, nem sokkal később pedig Pavlopoulou révén átvették a vezetést. Ezt követően a vendégek még egyszer fordítani tudtak, de Pasic az első félidő utolsó másodpercében a felezővonaltól talált a gyűrűbe, így a háromszékiek minimális előnnyel vonulhattak szünetre (32–31).

Térfélcsere után teljesen megváltozott a játék képe, a szentgyörgyi lányok magasabb fokozatra kapcsoltak, gyorsan összehoztak egy 11–0-s sorozatot, és innen a vendégek már nem tudtak visszakapaszkodni. Ahogy teltek a percek, tovább nőtt a két csapat közötti különbség, és a zöld-fehérek nemsokára már kényelmes előnyre tettek szert (56–39).

Az utolsó tíz perc nagyrészt Rebbeca Tobinről szólt, aki uralta a palánk alatti területet, és a záró negyedben egymaga tizenkilenc pontot dobált össze.

Ehhez a csapattársak is hozzátették még a magukét, és így alakult ki a 88-56-os végeredmény.

A Sepsi-SIC már csak egy győzelemre van az elődöntőbe jutáshoz, ehhez pedig nem kell mást tennie, mint a negyeddöntő második mérkőzésén ismét legyőznie a Bukaresti Agronomiát. A találkozót kedden 17 órakor rendezik a Sepsi Arénában.

Női kosárlabda Nemzeti Liga, negyeddöntő, 1. mérkőzés, Sepsi Aréna:
Sepsi-SIC–Bukaresti Agronomia 88–56 (12–16, 20–15, 24–8, 32–17)
Sepsi-SIC: Tobin 26, Pasic 15 (3x3), Orbán 12, Gödri-Părău 4, Gardner. Cserék: Mandache 14, Pavlopoulou 8 (2x3), Cătinean 5 (1x3), Kovács 4. Edző: Zoran Mikes.
Agronomia: Filip 12 (4x3), Șipoș 12 (4x3), Chelariu 9, Plavitu 7 (1x3), Neagu. Cserék: Panait 9 (1x3), Vilcinschi 5 (1x3), Cristea, Țînțar. Edző: Milan Sokic.
Játékvezetők: Amalia Marchiș, Raluca Dan, Karsai Anett.