Félidőben még vezetett, de végül 16 pontos vereséget szenvedett a VSK Csíkszereda

Dobos László 2022. január 19., 20:06

A táblázat második helyen álló FC Argeș Pitești otthonában lépett pályára szerdán este a VSK Csíkszereda a férfi élvonalbeli kosárlabda-bajnokságban, ahol 16 pontos vereséget szenvedett.

Fotó: Veres Nándor

Érdekessége a találkozónak, hogy a második negyedben nagyon eredményes volt a székelyföldi csapat, az első tíz perc alatt összeszedett 7 pontos hátrányt a nagyszünetre 6 pontos előnyre fordította. A mérkőzés harmadik és negyedik játékrészében azonban érvényesült a papírforma, a sokkal jobb játékerőt képviselő havasalföldi gárda magabiztosan nyerte a találkozót.

A VSK Csíkszereda az alapszakaszban eddig 15 mérkőzést játszott, ebből hármat megnyert, 12-őt pedig elveszített, ezért továbbra is a rangsor utolsó helyen áll. A következő fordulóban, január 22-én, szombaton 17 órától a csíkiak a CSM Focșani együttesét fogadják az Erőss Zsolt Arénában.

Férfi kosárlabda-bajnokság, alapszakasz, 16. forduló:
FC Argeș Pitești–VSK Csíkszereda 82:66 (20:13, 11:24, 24:10, 27:19).
A vendégcsapat pontszerzői: Branislav Vujadinović 21 pont (ebből 1 hárompontos), Mihajlo Bogdanović 11 (1x3), Lazar Đurović 10 (2x3), Lock Wan Lam 8 (1x3), Joris Ortega 6 (1x3), Sebastian Ionescu 6 (2x3), Nicolae Ciucă 2 és Cornel Cioacătă 2. Játszott még: Chadrack Lufile, Kelemen Norbert és Zerkula Zoltán.