Végig hajtott a VSK Székelyudvarhely, jól hajrázott az ellenlábasa

Józsa Csongor 2022. december 03., 20:13

Az első félidőben öt góllal is vezetett a VSK Székelyudvarhely a férfi kézilabdacsapata, a pihenő után rákapcsolt az ellenlábas. Kevésen múlott a pontszerzés.

Remekül zárt a védelem az első félidőben Fotó: Beliczay László

Szombaton délután a naptári év utolsó hazai mérkőzését játszotta a VSK Székelyudvarhely a férfi kézilabda Bölények Ligája 14. fordulójában. Az a Bákói CSM látogatott a városi sportcsarnokba, amelyik az odavágók során nyolccal nyert a székelyföldiek ellen.

Jól indította a párharcot a házigazda, kemény védekezéssel, zsinórban három góllal. Főképp az irányító Vuk Milosevics és Csibi Hunor volt elemében, ők szerezték együttesünk első hat találatát.

Fotó: Beliczay László

Majdnem minden VSK-támadás góllal zárult az első negyedórában, a vendégek főképp idegenlégiósaik találatával tartották a lépést. A bákóiak edzője a 19. percben kérte ki idejét, ekkor 12–8 állt az eredményjelzőn.

Nem igazán tudta felrázni tanítványait, Milosevics vezérletével az udvarhelyiek vezettek öttel is (16–11), amiből kettő maradt a pihenőig (18–16).

A második játékrészben rákapcsolt a bákói gárda, a 39. percben emberhátrányban hozták össze az egyenlítést (22–22). Sipos Lóránt időkérése sem sült el jól, sokkal több volt a technikai hiba együttesénél.

A sokkal tapasztaltabb sportolókból alkotott vendégek átvették az irányítást, és bár tartotta magát az újonc, egy emberhátránynál az 51. minutumban úgy kérte ki utolsó technikai szünetét a VSK, hogy már négygólos volt a hátránya (26–30).

A kapus nélküli, hét a hat elleni támadással próbálkozott a végjátékban a hazai gárda: minden egyes gólra volt válasza az ellenlábasnak.

Egy nagyon jó első játékrészt produkált a VSK Székelyudvarhely, amikor végig vezetett, sakkban tartotta a sokkal erősebb, tapasztaltabb Bákói VSK-t. A második felvonásban már nem tudta azt a szintet tartani, minden egyes hibáját megbüntette, elvitte a pontokat a vendégcsapat.

Kár, mert ebben a meccsben több volt...

Férfi kézilabda Bölények Ligája, 14. forduló:

VSK Székelyudvarhely–Bákói CSM 32–34 (18–16).
A hazai együttes gólszerzői: Vuk Milosevics 9, Csibi Hunor 5, Aron Dedu és Putnoky Szabolcs 4-4, Claudio Ramos 3, Komporáéy Attila, Ferenczi Botond és Feliciano Couveiro 2-2, Katona Tamás 1.