Vereséggel zárta a romániai ifjúsági hokiválogatott a világbajnokságot

Zátyi Tibor 2024. április 23., 17:45

Ötödik mérkőzésén negyedik vereségét szenvedte el Románia ifjúsági válogatottja a Sosnowiecben zajló, divízió 2/A jelű korosztályos jégkorong-világbajnokságon. Sille Tamás legénysége a zárónapon a mezőnytől búcsúzó szerbektől kapott ki hosszabbításban.

A horvátok elleni győzelem bennmaradást ért a válogatottnak Fotó: Román Jégkorong-szövetség (FRHG)

Lengyelország délnyugati részén, a Sziléziai vajdaságban fekvő Sosnowiecben zajlik az U18-as korosztályú, divízió 2/A jelű (negyedik értékcsoportú) jégkorong-világbajnokság. A romániai válogatott a nyitófordulóban 3–2-re legyőzte Horvátországot, majd vereségek következtek: 5–2-re kikaptak Hollandiától, 7–0-ra a házigazdáktól és 9–2-re Nagy-Britanniától.

A zárófordulóban a pontot még nem szerzett Szerbia volt az ellenfél, amely egy nagyobb arányú győzelemmel akár a bennmaradást is kiharcolhatta volna. Ez végül nem jött össze, hiszen a Románia válogatott a második szünet előtt Matei Bolocan találatával előnybe került. A szerbek erre a mérkőzés végén tudtak válaszolni, Márk Vujovics találatával csak a hosszabbítást tudták kiharcolni. A ráadásban az ellenfél emberelőnybe került, Vujovics pedig ki is használta a fórt, így aranygóllal megnyerte a találkozót.

Szerbia ennek ellenére búcsúzott a divíziótól, kiesett a II/B-be. Románia valószínűleg a negyedik (vagy ötödik) helyen zárja a tornát, ez függ a csoportot megnyert Lengyelország és Horvátország közti mérkőzés végeredményétől.

Jégkorong, U18-as korosztály, divízió 2/A, 4. forduló:

Szerbia–Románia 2–1 – hosszabbítás után (0–0, 0–1, 1–0).
Gólszerzők: Márk Vujovics (60., 63.), illetve Matei Bolocan (40.).
Kapura lövések: 20–28.
Büntetőpercek: 4–10.

Románia: Márk Bálint, Călin Ionuț Mardale (kapusok) – Szekeres Róbert, Fodor Dávid, Ágoston Tamás, Márton Tamás, Mic Ádám (első sor); Lusztig Krisztián, Nagy Tamás, Czirják Zalán, Matei Bolocan, Kovács Szabolcs (második sor); Tudor Nechita, Tofán Tamás, Răzvan Timaru, Kovács Alpár, Salamon Róbert (harmadik sor); Tudor Bolocan, Csiszér Csaba, Máthé Zsolt, Süveg Botond, Süveg István (negyedik sor). Vezetőedző: Sille Tamás.
Játékvezetők: Adler Steenstra (hollandiai), Tymur Csermasencev (ukrajnai) John Dow (ausztráliai).

A játéknap másik két mérkőzését (Nagy-Britannia–Hollandia és Lengyelország–Hollandia) később rendezik.

Korábbi eredmények:
1. forduló: Románia–Horvátország 3–2, Lengyelország–Nagy-Britannia 6–2 és Hollandia–Szerbia 7–2.
2. forduló: Hollandia–Románia 5–2, Nagy-Britannia–Horvátország 4–2 és Lengyelország–Szerbia 10–1.
3. forduló: Lengyelország–Románia 7–0, Nagy-Britannia–Szerbia 4–0 és Hollandia–Horvátország 5–3.
4. forduló: Nagy-Britannia–Románia 9–2, Horvátország–Szerbia 3–1, Lengyelország–Hollandia 3–0.