A Gyergyói HK elvette a Sportklub pályaelőnyét

Dobos László 2021. március 03., 21:40 utolsó módosítás: 2021. március 03., 22:56

A ráadásban, a mérkőzés 78. percben lőtt góllal nyert a Gyergyói HK a Csíkszeredai Sportklub otthonában szerdán este a jégkorong Erste Liga negyeddöntőjének második találkozóján.

Fotó: Veres Nándor

Kevés változást eszközöltek a vezetőedzők a székelyföldi csapatok közötti negyeddöntő második mérkőzésére. A Sportklubnál visszatért Becze Tihamér, aki az első összecsapáson eltiltás miatt hiányzott, a Gyergyói HK-nál pedig nem játszott Troncinsky, helyette a hatodik légióshelyen Basaraba bizonyíthatott. Mindkét csapatban maradtak a kedden este jól teljesítő kapusok, a házigazdáknál Makszim Szamankov, a vendégeknél pedig Jordon Cooke védett.

Kiegyensúlyozott játékot hozott az első húsz perc, amelyben mindkét csapat kivédekezett egy-egy emberhátrányt. A gólcsend a 32. percben tört meg, amikor Koskiranta lövése a csíki kapu előtt tömörülő játékosok között a hálóban kötött ki (0–1).

A folytatásban többet próbálkoztak a csíkiak, de Cooke kapus verhetetlennek bizonyult. A második szünet előtt másfél perccel kettős emberelőnybe került a GYHK, azonban a vendégek nem tudták ezt kihasználni.

Az 54. percben újra emberelőnybe került a vendégegyüttes, gólt viszont a Sportklub lőtt, Blackwater ellentámadásból legyőzte a nagyon jó napot kifogó gyergyói hálóőrt (1–1).

A rendes játékidő végéig mindkét együttes lőtt egy-egy kapuvasat, és mivel 60 perc után is döntetlenre állt a meccs, következett a 20 percesre tervezett ráadás, ahol a csapatok négy a négy ellen léptek jégre, és érvényes volt a hirtelenhalál szabálya.

Óriási küzdelem volt a ráadásban, ahol a játékosokon érződött a fáradtság. Ennek a játékrésznek az elején a Sportklub nem tudott kihasználni egy kettős emberelőnyt, majd a vendégek kerültek kétszer előnybe.

Az első nem sikerült, a másodikat viszont gólra váltották, a 78. percben Basaraba közelről a hálóba lőtte a korongot, és a GYHK 2–1-re nyert, ezzel elvette a Sportklub pályaelőnyét.

A négy nyert mérkőzésig tartó párharcban 1–1-re állnak a csapatok. A sorozat szombaton és vasárnap Gyergyószentmiklóson folytatódik, majd kedden, március 9-én újra Csíkszeredában lép jégre a Sportklub és a GYHK.

Jégkorong Erste Liga, negyeddöntő, második mérkőzés:
Csíkszeredai Sportklub–Gyergyó HK 1–2 – hosszabbítás után (0–0, 0–1, 1–0, 0–1).
Gólszerzők: Judd Blackwater (55.), illetve Tero Koskiranta (32.) és Joseph David Basaraba (78.).
Kapura lövések: 35–35.
Büntetőpercek: 16–8.
Játékvezetők: Varjú Árpád ás Wolf László, illetve Rédai Botond és Crișan Hunor Flavius.