Tökéletes mérleggel zárta magyarországi túráját a Csíkszeredai Sportklub

Horváth Bálint Ottó 2023. december 30., 21:47 utolsó módosítás: 2023. december 30., 21:49

A harmadik mérkőzésen is megszerezte a győzelmet a Csíkszeredai Sportklub az év végi magyarországi túrán. A kék-fehérek 4–1-re nyertek a Debreceni EAC vendégeként a jégkorong Erste Liga szombati játéknapján.

Nagyszerű formában zárták az évet a kék-fehérek. Korábbi felvétel Fotó: Pinti Attila

A csíkszeredai csapat a hétközben lejátszott mindkét találkozóján magabiztosan nyert, a Dunaújvárosi Acélbikákat 4–1-re, a DVTK Jegesmedvéket 7–1-re verte.

A szintén kiváló formában lévő debreceniek elleni összecsapáson ismét remekül kezdtek a székelyföldiek, akik nyolc perc játék után előnybe kerültek David Levin góljával.

A Sportklub nagy fölényben játszott és a második harmad közepéhez közeledve újra betalált, ezúttal is az izraeli csatár volt eredményes. A játékrész vége felé a házigazda csökkentette ugyan a hátrányát, de a csíkiak nagyon hamar válaszoltak, Rokaly Szilárd visszaállította a kétgólos különbséget.

Az utolsó húsz percben a DEAC hiába próbálkozott, már nem tudott felzárkózni, majd az utolsó percben a Sportklub Sofron István találatával beállította a 4–1-es végeredményt.

A múlt hétvégi Brassói Corona elleni győztes rangadót is beleszámítva Václav Novák vezetőedző együttese sorozatban a negyedik mérkőzését nyerte meg, és felzárkózott az élmezőnybe.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz:
Debreceni EAC–Csíkszeredai Sportklub 1–4 (0–1, 1–2, 0–1).
Gólszerzők: Buhkin (36.), illetve Levin (9., 27.), Rokaly Sz. (37.), Sofron (60.).