Javult a Sportklub játéka, de sok a kihasználatlan gólhelyzet

Dobos László 2023. október 20., 10:24 utolsó módosítás: 2023. október 20., 12:36

Továbbra is nyeretlen a jégkorong Erste Ligában a Csíkszeredai Sportklub, a székelyföldi kék-fehérek csütörtökön este a DVTK Jegesmedvék együttesétől kaptak ki hazai pályán.

Rossz volt a csíki gárda helyzetkihasználása Fotó: Pinti Attila

A miskolciak 4–3-ra győztek a Vákár Lajos Műjégpályán, ahol a hazai csapat nem játszott alárendelt szerepet, de nem tudta értékesíteni a helyzeteit.

Bradley Gratton, a Csíkszeredai Sportklub vezetőedzőjének az a véleménye, hogy jó mérkőzést játszottak, egy rakás lehetőségük volt, de nem tudtak többször betalálni.

Nekik sikerült néhány könnyű helyzetből gólt szerezni, és ezen el is ment a meccs. Nekünk sok lehetőségünk volt, csak éppen nem tudtuk befejezni azokat. Sok hibát vétettünk.

Úgy vélem, az első harmadban nyomást tudtak helyezni ránk, ezután jó játékkal sikerült visszatérni a meccsbe. Jó munkát végeztünk a második és harmadik harmadban, ahogy az első játékrészben is, csak nem értékesítettük a helyzeteinket. Ők viszont tudtak élni a lehetőségeikkel. Meg kell találnunk a módját, hogy a hálóba juttassuk a korongokat” – mondta Gratton.

Galanisz Nikandrosz, a DVTK Jegesmedvék másodedzője szerint a Csíkszereda nagyszerű csapat, idő kérdése, és elkezd meccseket nyerni.

Nagyon büszke vagyok a csapatomra, hiszen hosszú út áll mögöttünk, de csapatként, egymásért küzdve nyertünk.

Holnap (ma – szerk. megj.) vár ránk egy ugyanilyen, ha nem keményebb Brassó, de mi készen fogunk állni, ez nem kérdés, szeretnénk ott is három pontot szerezni” – nyilatkozta Galanisz.

A Sportklubra újabb két hazai találkozó vár: pénteken este az Újpest, vasárnap este pedig a Budapest Jégkorong Akadémia HC vendégeskedik a Vákár Lajos Műjégpályán. A jégcsarnok jegypénztára pénteken és vasárnap is 16.30-kor nyit.