Székelyhon    Krónika Online    Főtér    Nőileg    Liget    Erdélyi Napló  |  Jóállás    Apróhirdetés    Rádió GaGa

Felépült Karcfalván a metodikai központ

Dobos László 2018. november 24., 10:19 utolsó módosítás: 2018. november 24., 12:34

Székelyföldön járt a Magyar Jégkorong Szövetség vezérkara. A Székelyföldi Jégkorong Akadémia meghívására érkezett vendégek megtekintették a legújabb beruházásokat, és megbeszélték a további lépéseket.

Felépült Karcfalván a metodikai központ
Galérianézet
A tervek szerint januárban adják át Fotó: Gábos Albin

Az elmúlt esztendő egyik legnagyobb megvalósítása a csíkkarcfalvi orvosi és metodikai központ, amelynek alapkövét 2017 őszén tették le. A tervezett 300 napos kivitelezési határidőre el is készült az épület. Tánczos Barna, az Székelyföldi Jégkorong Akadémiát működtető Mens Sana Alapítvány elnöke elmondta, az átadási ünnepség – technikai okok miatt – harminc napot csúszik. Ezekben a napokban a metodikai és orvosi központ működéséhez szükséges speciális eszközök beszerelése zajlik, a tervek szerint január közepén adják majd át.

Az új épület előtt tartott sajtótájékoztatón Tánczos Barna elmondta, hogy

a Magyar Jégkorong Szövetséggel (MJSZ) kötött együttműködési megállapodás minden célkitűzését sikerült teljesíteni,

a székelyföldi hoki az MJSZ minden szakmai fejlesztési programjának része lehetett.

Sajtótájékoztatón számoltak be a megvalósításokról Fotó: Gábos Albin

Such György, a Magyar Jégkorong Szövetség elnöke szerint

egészen bámulatos az a fejlődés, amit a sportág, illetve az akadémia fel tud mutatni.

„Kezdettől az volt a felállás, hogy a jégkorong szövetség a pénzek elköltésébe semmilyen módon nem szól bele. Azt gondoljuk, hogy minél közelebb van valaki a konkrét tevékenységhez, annál felelősségteljesebb és megalapozottabb döntést tud hozni. Viszont már az elején is hangsúlyoztuk, hogy szakmai támogatásunkat minden tekintetben fel tudjuk ajánlani a székely jégkorongnak. Ha magyar költségvetési pénzből készülnek el a fejlesztések, akkor az lenne a cél, hogy minél teljesebben integrálódni tudjon a székelyföldi jégkorong a magyarba. Ahogy mindig is tapasztaltuk,

a székely jégkorongozók álma az, hogy karrierjük csúcsán a magyar válogatott tagjai lehessenek.”

Such és Tánczos a sajtótájékoztatón Fotó: Gábos Albin

Such szerint az anyagi támogatás észszerű, racionális felhasználásának példája látható a székelyföldi jégkorongos beruházások esetében.

További tervek

Tánczos szerint a magyar kormány támogatásának köszönhetően az elmúlt két évben olyan infrastrukturális fejlesztéseket tudtak finanszírozni, amelyek jó alapot képeznek arra, hogy a székelyföldi utánpótlás-mozgalom létszámban megerősödjön.

Fotó: Gábos Albin

„Most a legnagyobb kihívás a humánerőforrás biztosítása, és azoknak a minőségi paramétereknek a kipipálása, amelyek nélkül nincs igazi fejlesztés. Az elkövetkező években ez lesz nagy próbatétel a számunkra” – nyilatkozta Tánczos.

A Mens Sana Alapítvány elnökétől megtudtuk, hogy a Magyar Jégkorong Szövetséggel való együttműködésnek köszönhetően

több korosztályos magyar válogatott összetartásán is jelen lehettek a székelyföldi sportolók és edzők.

„Érezzük, hogy a Székelyföldi Jégkorong Akadémia egy fejlesztési központja a Magyar Jégkorong Szövetségnek,

úgy kezelnek minket, mintha nem lenne több száz kilométer távolság Budapest és Székelyföld között

– hangsúlyozta Tánczos.

A metodikai központról

Az elkészült csíkkarcfalvi orvosi és metodikai központ egyik szárnyában a kétszintes, 953 négyzetméter alapú metodikai központ kap helyet, ahol – többek között – erőterem,

vidékünkön ritkaságnak számító, specifikus jégkoronggyakorlatok végzésére alkalmas fejlesztő terem,

háromsávos, 27 méteres műanyag borítású futópálya, egyharmadnyi (330 négyzetméter) szintetikus jégfelület, lövés- és kézügyesség-fejlesztő, illetve korcsolyázógép kap majd helyet.

Fotó: Gábos Albin

A másik szárnyban létesül az orvosi központ, amely egyben a térség lakosainak a járóbeteg-rendelő funkciót is betöltheti.

A 770 négyzetméter alapú, szintén kétszintes épületben négy orvosi rendelőt, két masszázsszobát, szaunát, egy kismedencét, sószobát, rekuperációs tornatermet, illetve irodahelyiségeket, recepciót és váróteremet képzeltek el. A két épületet a 4×12 fős öltözők kötik össze.

„A karcfalvi központ – berendezések nélkül – 6 millió 286 ezer lejből épül fel, tervező a Vallum, a kivitelezést pedig az Ing Service cég végzi” – nyilatkozta korábban portálunknak Tánczos Barna.

Ön szerint ez:
Jó hír
Rossz hír
0 HOZZÁSZÓLÁS
×

A portál ezen funkcióinak használatához el kell fogadnia a sütiket.