Ezúttal a rendes játékidőben maradt alul a Sportklub

Dobos László 2021. április 14., 21:18

Második galaci mérkőzésén is kikapott a Csíkszeredai Sportklub a román jégkorongbajnokság alapszakaszában. A csíkiak kedden este a ráadásban szenvedtek 3–2-es vereséget, szerdán este pedig a rendes játékidőben maradtak alul 3–1-re.

Szűk kerettel utazott Galacra a Sportklub, nem tudta elkerülni a vereségeket. Archív Fotó: Veres Nándor

Rosszul kezdődött a vendég Sportklub számára a szerda esti galaci mérkőzés, már a 3. percben gólt kaptott, majd a játékrész közepén megduplázta előnyét a hazai gárda.

A mérkőzésre három sort nevezett a székelyföldi csapat szakvezetése, de ez csak a 17. percig tartott, amikor Láday Tamás verekedés miatt mérkőzés-büntetést kapott, és nem folytathatta a játékot. Az első szünet előtt kettős emberhátrányba kerültek a vendégek, és ezt gólra váltotta CSM.

Különösebb események nélkül telt a második játékrész nagy része, az egyetlen fontos momentumot a 37. percben jegyeztük, amikor szépített a Sportklub, Eduard Cășăneanu lendült ellentámadásba, és a fiatal csíki csatár nem hagyta ki a ziccert, legyőzte Onodi Ottót, a galaciak kapusát (3–1).

A harmadik harmadban egyetlen találatot sem jegyeztek a csapatok, a galaciak magabiztosan tartották meg újabb győzelmüket.

Román jégkorongbajnokság, alapszakasz:
Galaci CSM–Csíkszeredai Sportklub 3–1 (3–0, 0–1, 0–0).
Gólszerzők: Jevgenyij Limanszki (3.), Alekszandr Nyeznyamov (12.) és Jevgenyij Szkacskov (20.), illetve Eduard Cășăneanu (37.).
Sportklub: Adorján Örs, Makszim Szamankov – Gecse Hugó, Láday Tamás, Justin Maylan, Sándor Zoltán, Fodor Csanád; Györfy Tihamér, Salló Alpár, Farkas Tamás, Ilyés Tamás, Bíró Tamás Áron; Szabó Zsolt Ákos, Flinta Botond, Eduard Cășăneanu, Rokaly Norbert, Gecse Olivér.
Kapura lövések: 35–23.
Büntetőpercek: 4–33 (ebből a csíki Láday Tamásnak 5+20 perc végleges fegyelmi).
Játékvezetők: Crișan Hunor és Gergely Lehel, illetve Fehér Imre és Andrieș Gherghieș.

A további program:
Szombaton: Csíkszeredai Sportklub–Bukaresti Steaua és Galaci CSM–Brassói Corona.
Vasárnap: Csíkszeredai Sportklub–Bukaresti Steaua és Galaci CSM–Brassói Corona.
Egységes kezdési időpont: 18.30 óra.
A bajnokságból még hátramaradt egy Sportklub–Steaua találkozó, de annak még nincs időpontja.

Az elődöntőbe az első négy helyezett jut, ahol az első a negyedikkel, míg a második a harmadikkal találkozik az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharcban. A pályaelőny a jobban helyezett csapatnál lesz. A döntő a tervek szerint az egyik fél negyedik győzelméig fog majd tartani.