Két harmadig a GYHK volt jobb, a harmadikban nyert a DVTK

Gergely Imre 2023. október 06., 22:04 utolsó módosítás: 2023. október 06., 22:09

Rengeteg nagy gólhelyzetet kihagyott a Gyergyói Hoki Klub Miskolcon és ennek vereség lett a vége. A DVTK a záró játékrészben lehokizta az elfáradó GYHK-t, és megelőzte a jégkorong Erste Liga táblázatán.

Megállította a címvédőt a DVTK Fotó: Nagy Gábor Sándor/DVTK

Nagy irammal vetette magát játékba a házigazda DVTK, és az első percekben komoly nyomás mialatt volt Rinne kapuja. Később aztán kiegyenlített lett a mérkőzés és Vorisnak is szaporodott a feladata. Mindkét kapus tette a dolgát, 0–0 volt az állás 20 perc után.

Rögtön a szünet után Bodó és Orbán lódult meg, előbbi passzolt, utóbbi lőtt és más vezetett is az Erste Liga-címvédő.

Fotó: Nagy Gábor Sándor/DVTK

A gyergyóiak innentől tűzijátékot rendeztek a hazai kapunál, óriási helyzetek sora maradt ki. És közhelyes módon meg is jött ennek a büntetése, miskolciak szinte a semmiből egyenlítettek Razumnyak révén. Így a harmadik harmad is döntetlen állással indult.

De gyorsan változott a helyzet, Kulesov bődületes bombájával fordított a DVTK. Mesikammen lövése hozhatta volna a 2–2-es eredményt, de a kapuvasról kifelé vágódott a korong.

Innen aztán egyre inkább fogyott el a gyergyóiak ereje, a Jegesmedvék pedig éltek a lehetőséggel. Lövei Mattyasovszky és Szathmáry is betalált, 5–1 lett az eredmény rövid idő alatt.

Jégkorong Erste Liga alapszakasz
DVTK–Gyergyói Hoki Klub 5–1 (0–0, 1–1, 4–0)
Gólszerzők: Valentin Razumnyak (33. perc), Vladiszlav Kulesov (41.), Lövei Dávid (48.), Mattyasovszky Gergely (54.), Szathmáry Simon (58.) illetve Brance Orbán (21.)

A pénteki játéknap korábban kezdődött mérkőzésén 4–2-re nyert a Brassói Corona a Dunaújvárosi Acélbikák vendégeként. Az első két játékrész egyformán 1–1 volt, aztán a kék -sárgák szereztek előnyt, a végén pedig üres kapus találattal húzták be a három pontot.

Dunaújvárosi Acélbikák–Brassói Corona 2–4 (1–1, 1–1, 0–2)
Gólszerzők: Szalma Zsolt (5.), Elias Elomaa (26.) illetve Albert Zagidullin (12.), Rokaly Boldizsár (23., 59.) Judd Blackwater (54.)