Hosszabbításban húzta be a Fradi, komoly hátrányban a GYHK

Gergely Imre 2023. március 21., 21:18 utolsó módosítás: 2023. március 21., 21:19

59:45 percig a Gyergyói Hoki Klub kezében volt a jégkorong Erste Liga döntő második mérkőzése, de a Ferencváros a véghajrában egyenlített, és a hosszabbításban győzött. Ezzel 2:0-ra vezet a párharcban.

A Fradi két győzelmet aratott a GYHK vendégeként Fotó: Szász Adorján/GYHK

Az első pillanattól nekiesett az ellenfélnek a piros-fehér együttes, szinte végig a Fradi kapuja előtt zajlott a játék. Orbánék volt, hogy percekig beszorították a vendégeket a harmadjukban, gól viszont nem esett, Arany mindent hárított.

Az első kiállítás az utolsó percben történt (előtte többször is elnézőek voltak a Fradival szemben a bírók), a GYHK került előnybe, a fór áthúzódott a második harmadra. Ez kimaradt és még további két emberelőny is, és az FTC is kihasználatlanul hagyott egyet. 0–0 felé tartott a második harmad is, de 15 másodperccel a szünet előtt Sylvestre bombájára már nem volt ellenszer. Megszerezte a vezetést a Gyergyó.

Fotó: Szász Adorján/GYHK

A gyergyóiaknak ki kell lépniük az eufóriából
Nem ment jól a játék a GYHK-nak a jégkorong Erste Liga döntő nyitányán. Szilassy Zoltán vezetőedző szerint is igazságtalan lett volna, ha csapata megfordítja a meccset.

A harmadik játékrészben az eredménykényszer miatt mindent egy lapra feltéve támadott a Fradi, de Rinne a helyén volt. Úgy tűnt, verhetetlen ezen a napon. De amikor még csak 15 másodperc volt hátra, Betteridge lövése beakadt: 1–1.

Jöhetett a hosszabbítás. A ráadásban a vendégek voltak szerencsések, Marva lövésével megnyerték a meccset, és így kettővel vezetnek a döntős párharcban.

Folytatás pénteken a Tüskecsarnokban.

Jégkorong Erste Liga döntő második mérkőzés
Gyergyói Hoki Klub–FTC-Telekom 1–2 – hosszabbítás után (0–0, 1–0, 0–1, 0–1)
Gólszerzők: Sébastien Sylvestre (40. perc) illetve Oliver Betteridge (60.), Julius Marva (64.)
Kapura lövések: 34–37
Kiállítás percek: 4–10
A négy nyert mérkőzésig tartó páharcban az FTC 2:0-ra vezet.