A gyergyóiaknak ki kell lépniük az eufóriából

Gergely Imre 2023. március 21., 10:31 utolsó módosítás: 2023. március 21., 10:33

Nem ment jól a játék a GYHK-nak a jégkorong Erste Liga döntő nyitányán. Szilassy Zoltán vezetőedző szerint is igazságtalan lett volna, ha csapata megfordítja a meccset.

Fotó: Szász Adorján/GYHK

Talán azt hihették a Gyergyói Hoki Klub játékosai, hogy a rettenetesen nehéz elődöntő után már nem lesz annyira bonyolult a döntő. A meccs első felében magához képest alulteljesített a társaság, és ezt a Ferencváros kihasználta.

„Úgy kezdtük a meccset, mintha közönségkorcsolyázáson lennénk, botrányos volt. Ha nem tudjuk, hogy ez egy döntő első meccse, akkor se a hangulata, se a játék minősége nem mondta volna, hogy ez egy döntő meccs. Mást vártam küzdelmi szinten, gyengén kezdtünk, a Ferencváros pedig élt ezzel a lehetőséggel.

Ki kell lépni az eufóriából, szép dolog, hogy bejutottunk a döntőbe, de ez nem elég, el kell felejteni.

Alakítottunk ki helyzeteket, de igazságtalan lett volna, ha mi visszajövünk ebbe a meccsbe ma este” – összegzett az Erste Liga döntő első felvonása után Szilassy Zoltán, a Gyergyói Hoki Klub vezetőedzője.

Fodor Szabolcs, a vendégek edzője így értékelte a látottakat: „Eléggé izzadtságszagú meccs volt, nem biztos, hogy mindig a szép hoki dominált, de általában ez a döntőkben előfordul.

Mindkét csapatnál érződött ez a hét meccses sorozat, és emiatt picit lassan indult a mérkőzés, de utána mindkét oldalon jól beleálltak.

Azt szeretnénk, hogy egy meccsen hatvan percig küzdjünk, ezt sikerült kivitelezni, és szerencsére ez elég volt ma az egygólos győzelemhez.”

A döntő második meccsét kedden 18 óra 30 perctől szintén a gyergyószentmiklósi jégpályán rendezik.