Erste Liga: fölényes Sportklub-siker a csíki szezonnyitón

Orbán Zsolt 2021. szeptember 17., 20:47

A Csíkszeredai Sportklub ötgólos hazai győzelemmel mutatkozott be a jégkorong Erste Liga pénteken rajtoló új idényében. A szezon első tétmérkőzésén a címvédő kék-fehérek 6–1-re nyertek a székesfehérvári Titánok ellen.

Fotó: Veres Nándor

Foghíjas lelátók előtt, a napokban elhunyt székelyföldi jégkorongozó olimpikon, Texe István emléke előtt tisztelegve egyperces néma csenddel kezdődött a Csíkszeredai Sportklub–Fehérvári Titánok találkozó az Erste Liga alapszakaszának első játéknapján.

A nyáron jelentősen átalakult csíki bajnokcsapat nem diktált nagy tempót a mérkőzés elején, bár a házigazdák uralták a játékot, a vezetést a vendégek szerezték meg, mégpedig a Csíkszeredában is megfordult Vesutkin révén.

Az egyenlítés viszonylag gyorsan, emberelőnyből jött össze, a nyáron igazolt cseh támadó, David Stach lövésével, s bár a Sportklub ezt követően is nagy nyomást helyezett Szeles kapujára, az első harmad 1–1-es eredménnyel zárult.

A Titánok kapusa a középső játékrészben is sokat tett azért, hogy csapata ne kerüljön hátrányba, de a találkozó második felétől az eredményjelzőn is megmutatkozott a felek közti tudáskülönbség.

A hazaiak kettős fórban elszalasztották a nagy lehetőséget, ám a 30. percben Stach átadása után Sofron bombázta a korongot a bal felsőbe.

2–1-es állásnál, emberhátrányban a Rokaly-testvérek vezethették senkitől sem zavartatva Szelesre a pakkot, de „túlpasszolták” az ajtó-ablak helyzetet, aztán egyenlő létszám mellett Polak kapu mögül visszatett korongját Becze emelte a hálóba (3–1).

A záró játékrészben az újabb bajnoki címre pályázó kék-fehérek az elejétől a végéig domináltak. Előbb – senkitől sem zavartatva – Polak mattolta közelről Szelest, majd Láday kanyarodott gólt érően a kapura, s végül Rokaly Norbert állította be a 6–1-es végeredményt Biró Tamás jó ütemű indításából.

Hat különböző gólszerző, három új szerzemény, aki betalált – a Csíkszeredai Sportklub fölényes sikerrel kezdte az Erste Liga 2021–2022-es kiírását.

A svéd Magnus Sundquist által irányított székelyföldi alakulat szombaton 18 óra 30 perctől a Brassóban hosszabbítás után győzedelmeskedő Újpestet fogadja.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz, első játéknap:
Csíkszeredai Sportklub–Titánok 6–1 (1:1, 2:0, 3:0)
Gólszerzők: Stach (12., emberelőnyben, Szkacskov, Kuljas), Sofron (30., Stach), Becze (37., Polak), Polak (48., Rokaly Sz., Becze), Láday (50., Péter B., Péter A.), Rokaly N. (54., Biró, Láday), ill. Vesutkin (7., Lundin)
Kiállítások: 4, ill. 10 perc
Kapura lövések: 41–14 (9:4, 19:5, 13:5)
Sportklub: Makszim Szamankov (Adorján Attila) – Karel Kubat, Papp Szabolcs, Becze Tihamér, Vojtech Polak, Rokaly Szilárd – Gyenisz Kuljas, David Stach, Reisz Áron, Jevgenyij Szkacskov, Sofron István – Láday Tamás, Salló Alpár, Szergej Kosztyicin, Péter Andor, Péter Balázs – Farkas Tamás, Rokaly Norbert, Biró Tamás, Eduard Cășăneanu, Fodor Csanád. Vezetőedző: Magnus Sundquist.
Titánok: Szeles Martin (Horváth Dominik) – Sebatian Hudec, Reiter Attila, Jacob Lundin, Makszim Vesutkin, Németh Kristóf – Tim Dolinar, Hercsel Bálint, Ambrus Csongor, Ambrus Gergő, Fekete Alex – Kóger Balázs, Molnár Gergő, Nagy Ákos, Keceli-Mészáros Mátyás, Parragi Dániel – Kucsma Richárd, Nochta Kristóf, Mayer Zsolt, Csiszér Ádám, Szabó Csaba. Vezetőedző: Anatolij Bogdanov.
Játékvezetők: Gergely Lehel, Sikó Szilárd – Crisan Flavius Hunor, Cristian Filip (vonalbírók)

Edzői nyilatkozatok:

Magnus Sundquist, Sportklub: „Az előszezonban játszott mérkőzésekhez képest ez teljesen más volt, így nehéz összehasonlítani azzal a néhány meccsel. Emiatt egy kis időt felvett, amíg a fiúk felvették a ritmust, de jól harcoltak és sokat dolgoztak a jégen, nagyon meg voltam elégedve. Jó 60 perc van mögöttünk, nagyon szépen hokiztunk, különösen az utolsó harmadban. A hangulatról már hallottam korábban, számítottam is a szurkolókra.

A legutóbbi szezonban nem lehettek szurkolók, tehát közel másfél éve. Ki is álltam videózni, hogy küldjem el a barátaimnak Svédországba és Dániába, milyen hangulat volt itt.

Nagyon jó volt ezt látni, mindig is jó közönség előtt játszani. Várom már a többi meccset is akár még több szurkolóval a hátunk mögött. Hihetetlenek a szurkolóink!”

Anatolij Bogdanov, Titánok: „Kemény mérkőzés volt. Sok játékosunk az első Erste Liga-meccsét játszotta. Láttuk is a különbséget, hisz a tavaly még junior bajnokságban szereplő fiataljaink ma már nagyon tapasztalt játékosok ellen léptek jégre, akik akár komoly NHL- vagy KHL-tapasztalattal rendelkeznek. Úgy gondolom, hogy az első harmad rendben volt, sikerült tartanunk a lépést, örülök is, hogy mi szereztük az első gólt, ami önbizalmat adott.

A másik két harmad nagyrészt az eredmény hajszolásáról szólt, nevezhetjük úgymond „apa-fia” mérkőzésnek.

Erre voltunk képesek ma, tanulnunk kell ebből a meccsből, hogy mit jelent ezen a szinten játszani, hogyan harcoljunk a vesztett korongokért, hogyan játsszuk a saját játékunk. Sok videós tananyag készült a mai este, az edzők hosszú este elé néznek az elemzések miatt. A jó dolog a sportban az, hogy a vereség nem a világ vége, holnap 0–0-ról indulunk, szintén egy nehéz ellenféllel szemben, de meglátjuk mit tudunk kihozni abból a meccsből. Büszke vagyok a fiúkra, a sok blokkra, Szeles is nagyszerű volt a kapuban. Ez egy ilyen kezdés volt, meglátjuk mi vár ránk ezután.”

•  Fotó: Veres Nándor