Először győzte le ebben a szezonban a GYHK az Újpestet, meg is előzte a tabellán

Gergely Imre 2023. december 27., 21:46 utolsó módosítás: 2023. december 27., 21:57

Előbb 0–2-ről, majd 2–3-ról még egyenlített a házigazda UTE a GYHK ellen, de a végén a gyergyóiak örülhettek a szerda esti Erste Liga meccsen. A piros-fehérek először győzték le a lilákat ebben a szezonban.

Három értékes pontot szerzett a GYHK Fotó: UTE / Vörös Dávid

Inkább a GYHK irányította a játékot az UTE otthonában az első harmadban, és ez a 10. percben ért góllá, amikor Orbán csapta be Rajnát a rövid saroknál. Egy perc múlva már 0–2 volt az állás, Imre ugratta ki Sárpátkit, aki hidegvérrel használta ki a szólóját. A harmad 1–2-vel zárult, az Újpest negyedik emberelőnyét Kiss Patrik lőtte be közelről.

A szépítő gólt az egyenlítés követte a második játékrész elején, majd újra a GYHK oldalán volt a vezetés, Sándor-Székely talált a hazai ketrecbe.

A harmadik 20 percre azonban 3–3-as állásnál fordultak a felek,

Saarelainen csapott le a gyergyói bekkek között egy pattogó korongra és egyenlő lett az eredmény.

Fotó: UTE / Vörös Dávid

A záró játékrészben a piros-fehéreknek volt több lehetősége megszerezni a negyedik találatot, de erre az 57. percig kellett várni. Ekkor Bodó tálalt Császár elé, aki nagy gólt akasztott Rajnának.

Az utolsó perceket jól menedzselte a Szilassy legénység, majd a játékvezetők egy véleményes kiállítást fújtak a hazaiak javára.

Rinne nagy momentumai következtek, de nem úgy, ahogy egy kapustól ilyenkor megszokott.

Ugyanis előbb a ketrecétől az üresen maradt újpesti kapu felé emelte a korongot. Ez nem ment be (különleges pillanat lett volna), de kicsivel később ő adta a gólpasszt Orbánnak, aki lezárta a mérkőzést.

Három értékes pontot szerzett a GYHK év végi magyarországi túrájának első meccsén és megelőzte az Újpestet a tabellán. Csütörtökön újabb nagy kihívás vár Sárpátkiékra, a Fradi vendégeként lépnek jégre.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz:
UTE–Gyergyói Hoki Klub 3–5 (1–2, 2–1, 0–2).
Gólszerzők: Kiss Patrik (20.), Dávid Ewanyk (23.), Pekka Saarelainen (38.), illetve Brance Orbán (10., 60.), Sárpátki Tamás (11.), Sándor-Székely Ottó (28.) Császár Hunor (57.).