Eleresztette a Coronát, későn ébredt a GYHK

Gergely Imre 2021. április 22., 21:33

A mérkőzés első felét elrontotta a Gyergyói Hoki Klub Brassóban, és innen már nem tudott fordítani a romániai rájátszás második felvonásán. Összesítésben 2–0-ra vezet a Corona az elődöntőben, de az utolsó harmadban látottak alapján még talpra állhatnak a piros-fehérek.

Ötgólos hátrányból majdnem visszajöttek Fotó: Veres Nándor

A csütörtök délutáni összecsapás 12. percben már 3–0 volt az állás, és ez reálisan tükrözte a mérkőzés elejének játékát. A GYHK nem találta a ritmust, a brassóiak pedig többször átrohantak rajtuk és büntettek minden hibát. Carlson két bombája után Valchar is betalált.

A második harmadban a cseh csatár is belőtte a maga második gólját. Eközben a piros-fehéreknek is voltak helyzetei, de a korong nem jutott át a Polc által őrzött kapun.

McFadden találata után pedig már 5–0 állt az eredményjelzőn.

A 35. percben St. Amant lőtte be a becsületgólt, de így is csúfos volt az állás. Ezt követően azonban a gyergyóiak megmutatták, többet tudnak ennél. Már a második harmad közepén elkezdték kiegyenlíteni a játékot, egyre inkább látszott, erővel jobban bírják mint a brassóiak.

Fotó: Veres Nándor

A záró harmadra úgy jöttek ki, mint akik tényleg hisznek a fordításban. Szabó szépített, majd St. Amant 5-3-ra hozta fel az együttest.

Több óriási helyzet is kimaradt közben, és közel volt az 5–4.

Végül nem történt meg a szenzáció, nem sikerült a fordítás, Valchar 6–3-ra alakította az állást. Szabó gólja állította be a 6–4-es végeredményt.

Kár volt az első 30 elrontott percért...

A két csapat vasárnap 18 óra 30 perckor Gyergyószentmiklóson találkozik. Ha akkor a GYHK győz, hétfőn is lesz folytatás. A piros-fehér szurkolók most abban reménykedhetnek, hogy jövő héten, szerdán is lesz mérkőzés. Az utolsó húsz percben látottak szerint nem elképzelhetetlen.

Romániai jégkorongbajnokság, rájátszás, 2. mérkőzés:

Brassói Corona–Gyergyói Hoki Klub 6–4 (0–3, 2–1, 1–3).
Gólszerzők: Cody Carson (4. és 9. perc), Radim Valchar (12., 28, 45.), Josh McFadden (50.), illetve Shawn St. Amant (35., 50.)Szabó Pál Krisztián (47., 58).