Egy góllal jobb volt Ukrajnánál a romániai hokiválogatott

Orbán Zsolt 2021. május 17., 23:46

A szlovéniai felkészülési jégkorongtorna hétfői játéknapján Románia válogatottja 3–2-re nyert a harmadik világbajnoki értékcsoporthoz tartozó Ukrajna ellen.

Akárcsak a tallinni vb-n, Ljublajában is sikerült leküzdeni az ukránokat. Korábbi felvétel Fotó: Eesti Hoki

A szlovák Julius Penzes vezette romániai válogatott szombaton a 16-os elitcsoportból 2019-ben búcsúzott franciák ellen mutatkozott be a ljubljanai Tivoli Jégcsarnokban zajló hatcsapatos tornán. A szlovénok tavaly, illetve idén is megrendezték volna a divízió I/A világbajnokságot, de a nemzetközi szövetség mindkét vb-t törölte, a mostani felkészülési esemény pedig a „Beat Covid-19” nevet kapta.

Első ljubljanai mérkőzésükön a romániai hokisok 3–2-es vereséget szenvedtek a jobb játékerőt képviselő „kékektől”. Azon a találkozón a kapus Tőke Zoltánt választották meg a vesztes fél legjobbjának.

A forgatókönyv részben megismétlődött hétfőn, a végén ezúttal is 2–3-at mutatott az eredményjelző, a román válogatott MVP-je pedig a Brassói Corona másik kapusa, Patrik Polc lett, a mérkőzés végén viszont a román himnusz csendült fel.

Románia válogatottja azzal az Ukrajnával találkozott, amellyel a szép emlékű, 2019-es tallinni vébén még azonos divízióban szerepelt. Az északkeleti szomszédokat akkor 5–1 arányban sikerült felülmúlni, s ezúttal is Julius Penzes együttese bizonyult jobbnak, még úgy is, hogy különböző okok miatt a feljutást két éve kiharcoló játékosok zöme nem utazott el a szlovén fővárosba.

A gólgazdag első harmadban két-két gólt értek el a csapatok, a román válogatott vezetőtalálatát egy kipattanó után Andrei Vasile szerezte a 3. percben. Az ukránok gyorsan egyenlítettek, majd fordítottak is, de a játékrész végén a Gyergyói HK-nál szereplő Péter Zsolt is betalált a sportklubos Fodor Csanád passzából.

A romániai válogatott győztes gólját szintén a csíkszeredai csapat képviselője, Eduard Căsăneanu jegyezte a 36. percben: Gajdó Tamás kékvonalas lövése után a korong szerencsésen pattant be az ukrán kapuba a válogatott 28-asáról.

A harmadik felvonás gól nélkül pörgött le, Románia csapata 3–2-re nyert, kedden este pedig az eddigiekben százszázalékos házigazdák elleni komoly erőpróba következik Fodorék számára.

Felkészülési jégkorongtorna, Ljubljana, 2. forduló
Ukrajna–Románia 2–3 (2–2, 0–1, 0–0)
Gólszerzők: Szerhij Babinyec (4.), Mihalko Simcsuk (8.), ill. Andrei Vasile (3.), Péter Zsolt (18.), Eduard Căsăneanu (36.)