Az elődöntő küszöbén a Brassó és a DEAC

Székely Sport 2021. március 06., 22:39 utolsó módosítás: 2021. március 06., 22:41

A brassói és a debreceni jégkorongcsapat is egy győzelemre áll a továbbjutástól az Erste Liga rájátszásának első körében. A Fradi nagy különbséggel nyert, és újra vezeti párharcát.

Hetényiék söpréssel juthatnak tovább Fotó: Jani Martin

Szombaton újabb négy mérkőzéssel folytatódott a jégkorong Erste Liga negyeddöntője. A harmadik játéknap legegyoldalúbb meccsét némi meglepetésre Gyergyószentmiklóson játszották, ahol a Csíkszeredai Sportklub kiütéses, 7–1 arányú sikerrel vette vissza pályaelőnyt a székely hokicsapatok párharcában.

Ugyanez az FTC-nek is sikerült, Fodor Szabolcs együttese a csíkiakéhoz hasonló sima győzelemmel vágott vissza a MAC HKB Újbudának a maratoni második találkozó hosszabbításos vereségéért. A zöld-fehérek megnyomták a második harmadot, s vendégként 6–2-re győztek albérletükben, azaz a Tüskecsarnokban.

Míg a székely negyeddöntőben és az FTC–MAC HKB csatájában egyaránt 2–1-re vezetnek a társbajnokok, addig a másik két párharc eldőlni látszik.

A kevésbé meggyőző hazai meccsek után a Brassói Corona kapott gól nélkül, 3–0-ra nyert a Vasas Jégcentrumban, és az összesített állás is ugyanilyen állást mutat a brassóiak javára.

A DEAC – nagy fegyvertényként – idegenben is legyőzte az Újpestet, ezúttal 3–1 arányban, így a debrecenieket ugyancsak egy siker választja el az elődöntőbe jutástól.

A negyedik felvonásokat vasárnap rendezik a következő program szerint: 18.30-tól Gyergyói HK–Csíkszeredai Sportklub, 18.40-től Opten Vasas HC–Brassói Corona, 19.00-tól MAC HKB Újbuda–FTC-Telekom, és 19.30-tól UTE–DEAC.