Ami Miskolcon nem sikerült, Dunaújvárosban összejött a GYHK-nak

Gergely Imre 2023. október 09., 09:28 utolsó módosítás: 2023. október 09., 09:31

A Miskolcon elszenvedett 5–1-es vereség után nagyon kellett a Gyergyói Hoki Klubnak a győzelem, ezért is volt nagyon fontos a Dunaújvárosban elért egygólos siker.

Javítottak az Acélbikák ellen a gyergyóiak Fotó: Acélbikák/Anda Fábián

Lehetett volna nagyobb is a különbség a vasárnap esti összecsapáson, de az utolsó percekben az Acélbikák akár ki is harcolhatták volna a hosszabbítást. Így látták a mérkőzést az edzők.

Az Erste Liga címvédő GYHK vezetőedzője, Szilassy Zoltán elmondta, minden pontnak örülni kell, mert ahogy az eddigi meccsek eredményeit nézzük, látható, hogy nagyon nehéz nyerni, s ha egy kicsit nem figyelnek oda, vagy rosszabb napot fognak ki, akkor bárhol ki lehet kapni.

„Láttam a Dunaújváros eddigi meccseit, egy markáns csapat benyomását keltik, amelyik jobb, mint a tavalyi. Úgy érzem, a második harmadban nem kettő góllal voltunk jobbak, s bár számszerűleg ennyivel, ekkor nagyon jól játszottunk, többet is lőhettünk volna.

Ugyanaz volt, mint Miskolcon, ott is el kellett volna döntenünk a meccset a második harmadban, szerencsére ezt ezúttal megtettük.

A harmadik harmadunkat átnézzük, miért voltunk passzívabbak, nyilván a sok kiállítás nem segített, s a végén ezzel a felesleges négyperces büntetéssel adtunk egy olyan kártyát az Újváros kezébe, amivel akár vissza is jöhetett volna a meccsbe. Sajnálom az utolsó másodpercekben kapott gólt.

Az öt a négy elleni játékunk rendben volt, egyetlen előnyünket jól játszottuk meg, csak a gól hiányzott. Összességében fontos három pont volt, megdolgoztunk érte és megérdemelten nyertünk”

– összegzett Szilassy Zoltán.

Fotó: Acélbikák/Anda Fábián

Niko Eronen, a DAB mestere szerint sokat kellett javulniuk a Brassó elleni mérkőzéshez képest, s összességében nagyot is léptek előre. „Már a reggeli átmozgatáson láttuk, hogy készen állnak a srácok a találkozóra, s egy nagyon fair első harmadot produkált mindkét csapat.

A másodikban azonban több jó pillanata volt a Gyergyónak, míg mi egy kicsit hanyagok voltunk a koronggal a saját harmadunkban. A harmadikban viszont szépen nyomtunk, megvoltak a lehetőségeink, hogy sokkal korábban megszerezzük az első gólunkat.

Nagyon örülök annak, hogy a számunkra nem túl jó második harmad után miként jöttünk ki a harmadikra, s a kis birkózásból, ami a második harmad végén volt, sikerült energiát merítenünk. Összességében nagyon örülök annak, amit láttam a srácoktól, beletették a meccsbe, amit tudtak, ennél többet nem kérhettünk mi sem.

Így kell ennek lennie, kiadod magadból, amit lehet, aztán meglátod, mi történik, de így lesznek jobb esélyeid arra, hogy pontokat szerezzél. Végül ők nyertek egy góllal, de részünkről is egy jó csata volt”