A Sportklubnál szinte semmi sem működött az Újpest ellen

Dobos László 2023. október 09., 09:06 utolsó módosítás: 2023. október 09., 09:29

Négygólos vereséget szenvedett vasárnap este a Csíkszeredai Sportklub Újpesten a jégkorong Erste Ligában. A több alapjátékosa nélkül jégre lépő székelyföldi gárda csak futott az eredmény után.

Egyelőre nyeretlen a csíkszeredai gárda Fotó: Jani Martin

Különböző okok – eltiltás, sérülés – miatt a székelyföldi együttes a hátvédek közül nem tudta nevezni Gecse Hugót, Láday Tamást és Troy Rutkowskit. A 6–2-es újpesti győzelemmel záruló mérkőzés után a két vezetőedző nyilatkozott.

Markus Juurikkala, az Újpesti TE vezetőedzője közölte, egy nagyon fárasztó mérkőzésen vannak túl, amely komoly kihívások elé állította őket, különösen a második harmadban kellett rengeteg korongot eltakarítaniuk a Csíkszereda elől a védekező harmadban.

Kulcsfontosságú volt, hogy jól használtuk ki a helyzeteinket az első játékrészben.

Természetesen elégedett vagyok, jó mérkőzést játszottunk, de még rengeteg munka áll előttünk. A keddi találkozó előtt vár egy kis pihenés a csapatra, leginkább mentális szempontból szeretnénk még előrelépni. Két edzésünk is lesz addig, és utána készen leszünk a DVTK elleni meccsre” – nyilatkozta Juurikkala.

Fotó: Jani Martin

Bradley Gratton, a Csíkszeredai Sportklub szakvezetője szerint az lenne a legfontosabb, hogy végre elkezdjenek meccseket nyerni. „De most rosszabbul kezdtünk és játszottunk, mint az előző négy mérkőzésen. Kétgólos hátrányban is folyamatosan kaptuk a kiállításokat, és sok a sérültünk.

Az első harmadban állandóan sarkunkban volt az UTE, többet korcsolyáztak, mi még nem álltunk erre készen. Végig az eredmény után futottunk, de semmi sem működött igazán a mi oldalunkon, így az Újpest nyerni tudott”

– jegyezte meg Gratton Bradley.

A Csíkszeredai Sportklub mind az eddigi öt mérkőzését elveszítette. Legközelebb kedden 19 órától Debrecenben lépnek jégre az Erste Ligában.