A Sapientia U23 csapata sikerrel nyitotta az alsóházi helyosztókat

Gergely Imre 2021. április 16., 20:02 utolsó módosítás: 2021. április 16., 20:40

A romániai jégkorongbajnokság alapszakasza még nem zárult le, de már lezajlottak az első mérkőzések az alsóházi rájátszásban. A Sapientia U23 csapata a Sportul Studențesc ellen győzött.

Archív Fotó: Veres Nándor

Az alapszakasz mérkőzéseiken túl voltak, így nem volt akadálya annak, hogy az alsóházi helyosztóknak is nekivágjon a Sapientia U23 és a Sportul Studențesc. A fővárosiak voltak a pályaválasztók a Vákár Lajos Műjégpályán lezajlott péntek délutáni találkozón, ahol a felcsíki fiatalok viszonylag könnyedén felülmúlták a fővárosi „egyetemistákat”.

Már az első harmad végére háromgólos előnyt hoztak össze Antal, Márton és Salamon góljaival. A Sapientia kapujában ezúttal Demeter Arnold kapott szerepet, aki magabiztosan hárította a ketrece felé tartó lövéseket.

A második harmadban sokáig nem változott az állás, hogy aztán a játékrész utolsó két percében háromszor is rezdüljenek a hálók. Ferencz növelte 0–4-re a Sapientia U23 előnyét, Fetes Róbert szépített, majd Danalizi góljával lett 1–5.

A harmadik harmadban Róth és Silló révén újabb két gólt lőttek a zöld-fehérek, beállítva az 1–7-es végeredményt.

A két együttes szombaton délelőtt 10 órától újra összecsap egymással Csíkkarcfalván.

Az alsóházi rájátszásban a Sapientia és a Sportul mellett még a Steaua érdekelt. Minden csapat kétszer játszik mindenkivel, Jens Brändström együttesére így még két meccs vár ebben a szezonban, április 20-án Csíkkarcfalván, 23-án Brassóban találkoznak a Steauával.

Romániai jégkorongbajnokság, alsóházi rájátszás:
Sportul Studențesc–Sapientia U23 1–7 (0–3, 1–2, 0-2).
Gólszerzők: Fetes Róbert (40.), illetve Antal László (5.), Márton Koppány (6.), Salamon Ervin (9.), Ferencz Joseph (39.) Danailizi Vilmos (40.), Róth Zoltán (43.), Silló Huba (55.).