Jó formában érkezik a Steaua Udvarhelyre

Zátyi Tibor 2017. szeptember 14., 15:10 utolsó módosítás: 2017. szeptember 14., 15:42

Nehéz mérkőzés vár a Székelyudvarhelyi KC-ra a férfi kézilabda Bölények Ligája harmadik fordulójában, pénteken este nyolc órakor a Bukaresti Steaua együttese látogat a városi sportcsarnokba.

A két együttes összecsapott a Székelyudvarhely Kupán is, augusztusban 28–27-re nyert a KC Fotó: Pál Árpád

A két együttes a nyári felkészülés során a Székelyudvarhely Kupán találkozott egymással, augusztus közepén az SZKC fordulatos mérkőzésen 28–27-re legyőzte fővárosi ellenfelét. A Steaua a bajnokságban két győzelemnél jár, a nyitófordulóban idegenben győzte le Tordát (ahol az előző fordulóban nagyon simán alulmaradt a KC), majd hozta a kötelezőt a CSU Suceava ellen. A KC egyelőre három pontnál jár, az első játéknapon 28–26-ra verte a CSM Focșani-t.

Ami az egymás elleni eredményeket illeti,

a legutóbbi hét Udvarhelyen rendezett bajnokiból hatot nyert meg a KC,

egyen pedig döntetlen született. Az előző idényben a KC 32–26-ra nyert a sportcsarnokban, Bukarestben viszont 30–27-re kikapott.

Ami az SZKC keretét illeti, Gabriel Adrian Voinea és Djordje Golubovic a szezon elején hosszú időre kidőlt, rajtuk kívül mindenki játékra kész.

Călărași megijesztette a bajnokot

Lejátszották harmadik forduló első mérkőzését, a bajnoki címvédő Bukaresti Dinamo a Dunărea Călărași otthonába látogatott. A házigazda jól kezdett, az első félidőben diktálta az iramot, a szünetben még két góllal vezetett. Térfélcsere után a fővárosi együttes átvette a mérkőzés irányítását, és végül simán, öt góllal győzött. A Dinamo három mérkőzéséből hármat megnyert a bajnokságban, vasárnap 17.50-től pedig a dán Skjern Handbol otthonában játszik a Bajnokok Ligája csoportkörének első fordulójában. A Konstancai Dél-Dobrudzsa KC is megismerte ellenfelét az EHF Kupa második selejtezőkörében, a tengerparti együttes a norvég BSK Handball Elite gárdájával meccsel a továbbjutásért. Az első mérkőzést október 8-án rendezik Konstancán, a visszavágót pedig egy héttel később Oslóban.

Toboroznak a Székely medvék

A Székely medvék szurkolócsoport tagjai pénteken 18.30-kor találkoznak a Sziget Bisztróban, ahol várják azon sportkedvelők jelentkezését, akik csatlakoznának hozzájuk.

Férfi kézilabda Bölények Ligája, 3. forduló: Dunărea Călărași–Bukaresti Dinamo 24–29 (15–13), Székelyudvarhelyi KC–Bukaresti Steaua (péntek, 20, Digi Sport 2, Telekom Sport 2), CSU Suceava–Bukaresti CSM (szombat, 18), Dél-Dobrudzsa KC–Temesvári Poli (vasárnap, 16, TVR 1), Fogarasi VSK–Tordai Potaissa (vasárnap, 18), Nagybányai Minaur–CSM Focșani (vasárnap, 18), HC Vaslui–Jászvásári Poli (vasárnap, 18.30).

Férfi kézilabda Bölények Ligája (2017–2018)