Egy csíkszeredai Balkán-bajnok lett

Dobos László 2021. december 02., 16:51

Egyetlen Hargita megyei versenyzőként a csíkszeredai Dombi Patrik Balkán-bajnoki címet szerzett korcsoportjában a Bukarestben megrendezett tékvandó Balkán-bajnokságon.

A gyerek korosztályban, a -28 kg-os súlycsoportban nyert Dombi Patrik Fotó: Csíki Titánok

November utolsó napjaiban zajlott Bukarestben a WT Tékvandó Balkán-bajnokság, amelyen részt vett Dombi Patrik, a Csíki Titánok Sportklub versenyzője is.

A vetélkedőre 13 ország több mint 500 versenyzője nevezett be, Dombi a román válogatottat erősítette, és a küzdelmi versenyszámban – nagyon okosan, technikásan versenyezve – minden ellenfelét legyőzve Balkán-bajnoki címet szerzett a gyerek korosztályban, a –28 kg-os súlycsoportban.

„Dombi Patrik újabb szintet lépett, hiszen az országos bajnokság, a Román Kupa, illetve több országos szintű verseny megnyerése után a Balkán-bajnoki cím is megvan. Nagyon sok munka van az eredmény mögött. Edzőként én is szintet léptem, hisz ő az első versenyzőm, aki Balkán-bajnok lett küzdelemben” – nyilatkozta Dombi Gyula, a Csíki Titánok Sportklub vezetőedzője.