Belekezdtek: csoportgyőztesek a székelyek a teqball-vébén

Zátyi Tibor 2021. december 08., 22:23

Magabiztos játékkal kezdték meg menetelésüket a teqball-világbajnokságon a román válogatottat alkotó székely sportolók, férfi egyéniben és vegyespárosban is csoportgyőztesként léptek tovább. A szerdai játéknap összefoglalója.

Miklós Tünde és Györgydeák Apor a teqball-világbajnoskágon Fotó: Sinka-Király Levente

A férfi egyéni versenyszám csoportkörében a világranglistát vezető Györgydeák Apor csak két meccset játszott, mivel kazah ellenfele nem tudott elutazni a világbajnokság helyszínére. Cseh ellenfelével kiélezett meccset játszott, akit 2:1 arányban tudott legyőzni, majd a csoportgyőzelemért vívott csatát már könnyedén vette, simán verte a dán játékost.

Női egyéniben Barabási Kinga egy mérkőzést megnyert, kettőt kikapott, csütörtökön még vár rá egy csata a lengyel lány ellen.

Vegyespárosban a Györgydeák Apor/Miklós Tünde szettveszteség nélkül húzta be a csoportgyőzelmet, a francia válogatott elleni rangadón meg kellett dolgozniuk a győzelemért, míg az egyesült államokbeli, illetve kuvaiti párosokat simán verték.

Folytatás csütörtökön. A férfi egyéni nyolcaddöntőjében Györgydeák Aporra 18 órakor az algériai Fethi Larit vár.

A férfi páros küzdelmei már reggel elkezdődnek, a Györgydeák Apor–Ilyés Szabolcs duónak csoportjukban tunéziai, bolgár és ukrán ellenfelei lesznek.

A női párosoknál Barabási Kingára és Dakó Katalinra brazil, ukrán, francia és portugál párosok várnak. Vegyespárosban csütörtökön már az elődöntő lesz a tét, a negyeddöntőben portugál ellenfele lesz a Györgydeák/Miklós párosnak.

Férfi egyéni, csoportkör
Györgydeák Apor–Danijar Ospagambetov (kazah) 2:0 (játék nélkül)
Györgydeák–Lukas Smejkal (cseh) 2:1 (12–4, 8–12, 12–9)
Györgydeák–Brina Mengel Thomsen (dán) 2:0 (12–6, 12–5)

Női egyéni, csoportkör
Barabási Kinga–Ekaterina Poteskina (orosz csapat) 0:2 (6–12, 11–12)
Barabási–Silvia Ferrer Garcia (spanyol) 2:0 (12–8, 12–9)
Amelie Julian (francia)–Barabási 2:0 (12–11, 12–9)
csütörtökön 14 órától Paulina Lezak (lengyel)–Barabási

Vegyespáros, csoportkör
Románia (Györgydeák Apor/Miklós Tünde)–Amerikai Egyesült Államok (Luka Pilic/Margaret Osmundson) 2:0 (12–9, 12–4)
Románia–Franciaország (Hugo Rabeux/Amelie Julian 2:0 (12–8, 12–11)
Románia–Kuwait (Basel Ahmad Hasan/Sarah Khaja) 2:0 (12–1, 12–2)