Kellemetlen ellenfél volt a házigazda, de megvan a magyar pólósok első győzelme

Horváth Bálint Ottó , MTI 2021. július 27., 13:37 utolsó módosítás: 2021. július 27., 14:14

Szoros első félidőt követően kijött a két válogatott közötti különbség, a magyarok öt góllal győzték le a házigazda Japánt a tokiói olimpiai férfi vízilabdatornájának csoportkörében.

Fotó: MTI/Illyés Tibor

Javítani akart a házigazda ellen a magyar csapat, miután két nappal korábban 10–9-re kikapott a görögöktől az első csoportmeccsén.

A kedd déli összecsapás első részében hiába vezetett folyamatosan egy találattal Märcz Tamás szövetségi kapitány együttese, nem tudott elhúzni, a japánok mindig egyenlítettek, így a félidőben 8–8 volt az eredmény.

A folytatásban azonban a továbbra is eredményes támadójáték mellett összeállt a magyarok védekezése.

Az ázsiaiak egyszer még kiegyenlítettek, de a harmadik negyedet háromgólos előnnyel zárta a magyar együttes, a végéig pedig még növelte is előnyét.

„Az történt, amire számítottunk. Szakvezetőként elég sok mérkőzést játszottam Japán ellen az elmúlt években, és majdnem mindig ugyanez a forgatókönyv valósul meg.

Az elején van egy kis zűrzavar, de mentálisan így készítettük fel a játékosokat, hogy ne idegeskedjenek egy pillanatig se attól, hogy fej-fej mellett megyünk. Tudtuk, hogy ha azt csináljuk, amit megbeszéltünk, akkor meg fogjuk nyerni a mérkőzést, mert vagyunk olyan jók.

Egyébként nagyon tisztelem a japán csapatot, szerintem elképesztő színfoltja a nemzetközi vízilabdának, mindenkinek megnehezíti a dolgát” – nyilatkozta az MTI-nek Märcz Tamás, szövetségi kapitány.

Hozzátette: kell a feszültség is, hiszen valamit szeretnének ettől a következő másfél héttől, de örül, hogy megvan az első győzelem a tornán, és reméli, hogy ez megadja a nyugalmat a játékosoknak.

Az olimpián első győzelmét szerző magyar pólósok csütörtökön hajnalban 4 órakor a mezőny egyik leggyengébbje, Dél-Afrika ellen folytatják menetelésüket.

Tokió 2020, férfi vízilabda, csoportkör, 2. forduló:
Japán–Magyarország 11–16 (3–4, 5–4, 2–5, 1–3)
A magyar gólszerzők: Zalánki 4, Erdélyi 3, Hárai, Angyal, Vámos 2-2, Manhercz, Pásztor, Varga

Korábban:
Dél-Afrika–Egyesült Államok 3–20, Olaszország–Görögország 6–6

A csoport állása: 1. Egyesült Államok 4 pont, 2. Olaszország 3 (27:8), 3. Görögország 3 (16:15), 4. Magyarország 2, 5. Japán 0 (24:31), 6. Dél-Afrika 0 (5:41)