Dél-Korea lefocizta Romániát az olimpián

Zátyi Tibor 2021. július 25., 16:06 utolsó módosítás: 2021. július 25., 17:06

A román labdarúgó-válogatott súlyos vereségbe szaladt bele a tokiói olimpia focitornáján, a B csoport második fordulójában, vasárnap délután Dél-Korea kiütéses, 4–0-s sikert aratott a helyzetet is alig kidolgozó Románia felett.

Fotó: frf.ro

Az első félidő egyértelműen a dél-koreaiak fölényét hozta, a 11. percben Aioani nagy reflexe kellett ahhoz, hogy ne szerezzék meg a vezetést. Habár a mezőnyben kiegyenlített volt a játék, az ázsiaiak fociztak veszélyesebben, és a 28. percben meg is szerezték a vezetést: egy baloldali beadást Marius Marin próbált felszabadítani, ám saját kapujába továbbította a játékszert.

A gólt követően még nagyobb nyomás nehezedett a román csapatra, ám így is közel voltak az egyenlítéshez, a 32. percben a koreai kapus nagy hibát vétett, hazaadott labdát ölelt magához, a románok kb. 7 méterre a kaputól közvetlen szabadrúgáshoz jutottak, Ciobanu lövése viszont a kapus karjáról kifelé pattant ki – nagy egyenlítési lehetőség volt.

A szünet előtt még nehezebb helyzetbe került Mirel Rădoi legénysége, Ion Gheorghe bemutatkozó meccsén kiállítatta magát, két sárga lap miatt mehetett idő előtt tusolni.

A szünetet követően sem változott a játék képe, az 52. percben Aioani újabb bravúrjára volt szükség, hogy ne nőjjön tovább a különbség, ám az 59. percben már ő is tehetetlen volt Um Won-Sang távoli, Ciobanun megpattanó lövésénél.

A folytatásban is az ázsiai együttes irányította a mérkőzést, a hajrában pedig teljesen szétesett a román csapat, Grigore szabálytalankodása miatt megítélt büntetőt a Valencia középpályása, Lee Kang-in értékesítette, majd ugyanő állította be a 4–0-s végeredményt egy távoli lövéssel.

A csoportban Új-Zéland hiába vezetett kétszer is Honduras ellen, a közép-amerikaiak a hajrában fordítottak és 3–2-re megnyerték a találkozót.

A B jelű kvartett utolsó fordulóját szerdán délben rendezik, 11.30-tól Dél-Korea–Honduras és Románia–Új-Zéland mérkőzések lesznek.

Mind a négy válogatott továbbjuthat a csoportból, hiszen mindannyian három-három pontot gyűjtöttek eddig, ha a románok legyőzik Új-Zélandot, ott vannak a legjobb nyolc között.

Tokió 2020, labdarúgás, B csoport, 2. forduló
Románia–Dél-Korea 0–4 (0–1)
gólszerző Marin (28., öngól), Um Won-Sang (58.), Lee Kang-in (84., 90.)
kiállítva Gheorghe (45., Románia)
Románia: Aioani – Ghiță, M. Marin, Pașcanu – I. Gheorghe, Ciobanu (Florescu, 76..), Dulca (Băluță, 76.), Boboc (Grigore, 64.)– Sefer (V. Ghoerghe), Ganea (Sîntean, 56.), Dobre. Szövetségi kapitány: Mirel Rădoi.

A csoport másik meccsén: Új-Zéland–Honduras 2–3 (1–1).
A csoport állása: 1. Dél-Korea 3 pont (4–1), 2. Honduras 3 pont (3–3), 3. Új-Zéland 3 (3–3), 4. Románia 3 (1–4).

Az A csoportban a franciák fordulatos meccsen 4–3-ra verték Dél-Afrikát, míg Japán 2–1-re győzött Mexikó ellen. A C csoportban Argentína megszerezte első győzelmét, 1–0-ra verte Egyiptomot, míg a spanyolok Oyarzabal 81. percen született találatával ha nehezen is, de legyőzték Ausztráliát. A D csoportban meglepetés született, Elefántcsontpart 0–0-ra végzett a címvédő Brazíliával, míg a németek 3–2-re verték Szaúd-Arábiát.