Imperial Wet
Kosárlabda

Végig vezetve nyert a Szejke SK Segesváron

Zátyi Tibor 2020. február 09., 20:29 utolsó módosítás: 2020. február 09., 20:46

Tizedik mérkőzését is megnyerte a férfi kézilabda másodosztály C csoportjában a Székelyudvarhelyi Szejke SK, vasárnap este a Segesvári VSK otthonából hozta el a pontokat.

galéria
Harmadszorra is legyőzte segesvári riválisát a Szejke SK. Archív Fotó: Erdély Bálint Előd

Kiegyenlített játékot és kevés gólt hozott az első játékrész, amelyben a Szejke SK végig előnyben volt, ám házigazdáját nem tudta leszakítani. Habár a félidő hajrájára ellépet három góllal az udvarhelyi együttes, a hazaiak a szünetig egyre faragták hátrányukat.

A második játékrészben már a Szejke akarata érvényesült a pályán, fokozatosan ellépett Segesvártól, a 47. percben először lett öt gól a különbség a vendégek javára (17–22). Ez megtörte a hazaiakat, és már nem volt kérdés, kié lesz a három pont, a Szejke vezetett kilenccel is (17–26), végül kényelmesen, hattal nyerte a találkozót.

Kisebb szünet következik a fiúk számára, hiszen a 13. játéknapon szabadnaposak lesznek, míg a 14. fordulóban, február 23-án a Kolozsvári U vendégei lesznek.

A Szejke szinte annyi pontot gyűjtött eddig, mint a második Kolozsvári U és a Tordai Potaissa II. együttvéve,

hiszen Sipos Lóránt tanítványai harminc egységet szereztek eddig, míg a két Kolozs megyei együttes együttvéve jár harmincháromnál.

Férfi kézilabda másodosztály, C csoport, 12. forduló:
Segesvári VSK–Székelyudvarhelyi Szejke SK 24–30 (10–11).
Szejke SK: Tăuțean 6, Jére 5, Balázs, Kónya, Fekete 4–4, Komporály 3, Csibi, Mihály, Palatka, Pál 1–1. Játszott még Jobb, Orbán – Kopacz, Szilveszter.
Kiállítások: 8, illetve 10 perc.
Hétméteresek: 5/5, illetve 1/1.