Egyéb sportok
Imperial Wet
Jégkorong
Kosárlabda
Kézilabda
Labdarúgás
Székely válogatott
Teremlabdarúgás
Téli sportok

Véget értek a csíki lányok kosárbajnokságai

Dobos László 2019. május 08., 10:30 utolsó módosítás: 2019. május 08., 10:33
HIRDETÉS

Két korosztályban volt érdekelt a VSK Csíkszereda női vonalon kosárlabdában a 2018–2019-es idényben. Az U15-ös csapat a 8., az U18-as együttes pedig a 9. helyen végzett.

A VSK Csíkszereda U15-ös csapata és Nagy Kinga edző Fotó: Forrás: VSK Csíkszereda

A bánsági Buziásfürdő volt a házigazdája az U15-ös korosztályú bajnokság nyolcasdöntőjének, amelyre – különböző okok miatt – négy alapjátékosa nélkül kényszerült elutaznia a csíki alakulatnak, így mind az öt mérkőzését elveszítve a 8. helyen végzett.

A VSK eredményei: 20:90 a Brassói CSU ellen, 31:56 Kézdivásárhellyel, 36:59 Szászrégennel, 58:69 Nagyváraddal és (a helyosztón) 58:69 Sepsiszentgyörggyel.

HIRDETÉS

A bajnokság végeredménye: 1. Brassói CSU, 2. Bukaresti Olimpia, 3. Kézdivásárhelyi Nagy Mózes Gimnázium, 4. Temesvári Bega, 5. Nagyváradi Rookies, 6. Szászrégeni Lucian Blaga Iskolaközpont, 7. Sepsiszentgyörgyi ISK, 8. VSK Csíkszereda.

Nagy Kinga, a VSK edzője: „Összességében elégedett vagyok a lányokkal, a kitűzött célt teljesítették.

Ez a korosztály először jutott be a legjobb nyolc közé, és bízom benne, hogy jövőre már csak jobb lehet.

A VSK U15 csapata: Balázs Bécsi Júlia, Bálint Orsolya, Bilibók Tünde, Botár Boróka, Cassiadi Villő, Illyés Dorottya, Ionescu Diána, Erőss Abigél, Ladó Nóra, Lacz Kinga, Mihálcz Beáta, Mihály Tamara Boglárka, Orosz Blanka, Tamás Katalin, Vitos Anikó.

Brassóban játszottak az U18-asok

A VSK Csíkszereda U18-as korosztályú együttese, a B döntőn, a 7-10. helyekért lépett pályára Brassóban. A Vita András és Lokodi Mátyás edzők által vezetett együttes a három mérkőzésből kettőt elveszített és egyet megnyert, így a 9. helyen zárta a bajnokságot.

A VSK U18-as csapata és edzőik Fotó: Forrás: VSK Csíkszereda

A VSK eredményei: 35:50 a Brassói CSU-val, 33:67 Nagyváraddal és 57:40 a Brassói Brașovia ISK-val.

A bajnokság végeredménye: 1. CSȘ CSM Alexandria, 2. CSȘ CSM Târgoviște, 3. Nagyszebeni ISK, 4. Dési LAPI, 5. Bukaresti Olimpia, 6. Szatmárnémeti LPS, 7. Nagyváradi Rookies, 8. Brassói CSU, 9. VSK Csíkszereda, 10. Brassói Brașovia.

A VSK Csíkszereda U18-as csapata: Botár Márta, Barazsuly-Ladó Martina, Dézsy Rebeka, Lungu Rebeka, Péli Boglárka, Salamon Mercédesz, Orosz Anita, Onodi Fruzsina, Szilveszter Boróka, Tódor Gréta, Tatár Noémi.

Ön szerint ez:
Jó hír
Rossz hír
HIRDETÉS
0 HOZZÁSZÓLÁS
Hallgassa online rádióinkat
HIRDETÉS
HIRDETÉS
HIRDETÉS