Teremlabdarúgás
Téli sportok

Újra hazai döntetlent játszott az FK Csíkszereda

Dobos László 2019. november 30., 14:13

Egymást követően második hazai mérkőzésen játszott döntetlent az FK Csíkszereda a román labdarúgó 2. Ligában. Szombaton délben a csíkiak 0–1-ről fordítva értek el 1–1-et a Gloria Buzău ellen.

Nagyon jó csapat benyomását keltette a Gloria. Az FK nagyot küzdött az egy pontért Fotó: Pinti Attila

Egy héttel korábban az FC Argeș ellen játszott 0–0-s döntetlent a székelyföldi gárda, szombaton pedig a Gloria Buzău elleni meccs zárul 1–1-gyel. Ez volt az FK Csíkszereda hetedik döntetlenje a másodosztályban, ebből négy 1–1-el végződött.

Az első percekben többet birtokolta a labdát a vendégcsapat, a 7. percben Gyenge még védte Valentin Munteanu lövését, a 13. percben azonban ugyanaz a bodzavásári csatár bal oldalon betört a csíki 16-os területére, és mintegy 10 méterről a hosszú alsó sarokba lőtte a labdát (0–1).

Az első csíki kapura lövést a 14. percben jegyeztük, de Kálmán labdáját magabiztosan hárította a Gloria hálóőre. A 25. percben egy vendégkapu elé ívelt szabadrúgásnál az FK 11-est reklamált, a játékvezető azonban támadó szabálytalanságot látott.

A 34. percben kényszercserét kellett végrehajtani a hazai csapatnál.

Egy szögletzászló környékén történt ütközésnél Eder bokája nagyon megsérült, helyére Pintér lépett pályára (később a csíkiak csapatkapitányát kórházba szállította a mentő). Szünetig még egyetlen gólhelyzetet jegyeztünk, Erdei távoli lövését hárította Stoian kapus.

Szünet után határozottabb játékot láthattunk az FK-tól, és az 55. percben sikerült az egyenlítés.

Palmeș indította Kálmánt a jobb oldalon, aki laposan a kapu elé ívelte a labdát, ahol mintegy 6 méterről Hodgyai a kapus alatt a Gloria kapujába lőtte (1–1). A 64. percben Chipirliu lövését védte Gyenge, a 69. percben pedig gólt fejelt az FK, de les miatt érvénytelenítették a találatot. A 75. percben veszélyes szabadrúgáshoz jutottak a vendégek, kb. 25 méterről Alexandru lőtte kapura, de Gyenge, a csíki kapus a felső sarokba tartó labdát szögletre tornázta, az utolsó tíz percben pedig Kálmán és Csonka lövései jelentettek veszély a Gloria kapujára.

A ráadásban mindkét csapat eldönthette volna a mérkőzést,

a vendégek lövését védte Gyenge, a 93. percben pedig Bara jól fordult le védőjéről a 16-oson belül, majd kapura lőtt, de a labda centiméterekkel a kapu mellett szállt el.

A vendégeknél játszott a 34 éves, 27-szeres román válogatott, a Bukaresti Steauával háromszoros román bajnok, Gattuso-nak becézett Alexandru Bourceanu is, akit a csíki nézők egy része sportszerűen megtapsolt.

Decemberben még lesz egy forduló a 2. ligában: jövő szombaton, december 7-én az FK Csíkszereda a Bukaresti Metaloglubus otthonában tervezett mérkőzéssel zárja a naptári évet.

Labdarúgó 2. Liga, 20. forduló:

FK Csíkszereda–Gloria Buzău 1–1 (0–1).
Gólszerzők: Hodgyai László (55.), illetve Valentin Munteanu (13.).
FK Csikszereda: Gyenge Szilárd – Raul Palmeş, Csürös Attila, Csonka Bonifác, Simó Csongor, Veres Szilárd, Eder Gonzales (Pintér Norbert, a 35. perctől), Kálmán Szilárd (Bara Levente, 83.), Magyari Szilárd, Hodgyai László (Bajkó Barna, 85.), Erdei Carlo. Vezetőedző: Valentin Suciu.
Gloria Buzău: Relu Stoian – Alexandru Gîț, Marius Ioniță, Branislav Luptak, Cristian Balgiu, Alexandru Bourceanu, Gabriel Nedelea, Petronel Vilsan (Cosmin Tucaliuc, 60.), Remus Bogdan Chipirliu (Shiva Adelin Pârcălabu, 83.), Dumitru Valentin Munteanu (Razvan Catană, 89.), Valentin Alexandru. Vezetőedző: Ilie Stan.
Játékvezetők: Mircea Ardelean (Arad), Raul Constantin Ghiciulescu (Lugos) és Casian Băla (Arad).
Megfigyelők: Andrei Ioniţă (Bukarest) és Mircea Bucur (Marosvásárhely).