Egyéb sportok
Imperial Wet
Jégkorong
Kosárlabda
Kézilabda
Labdarúgás
Székely válogatott
Teremlabdarúgás
Téli sportok

Újabb székely érmek a biatlonbajnokságról

Dobos László 2019. április 07., 18:46 utolsó módosítás: 2019. április 07., 19:04
HIRDETÉS

A sprint, illetve az üldözőpróbákkal zárult szombaton és vasárnap Hargitafürdőn a román ifjúsági és felnőtt biatlon országos bajnokság.

Izgalmas versenyekkel zárult a biatlonidény Fotó: Pinti Attila

Bár lenn a völgyekben már rügyeznek a fák, tengerszint felett ezer méteren még bőven van hó, gond nélkül meg lehetett rendezni a biatlonbajnokságot – a jó szervezés ezúttal is a Csíkszeredai ISK, illetve a Román Sí- és Biatlon-szövetség (FRSB) szakembergárdáját dicséri.

A székelyföldi sportolók újabb érmeket szereztek, a Csíkszeredai ISK három ezüst- és két bronz-, a VSK Csíkszereda egy bronz-, a Csíkszeredai Sportklub pedig egy-egy ezüst- és bronzéremmel gazdagította éremkollekcióját.

Fotó: Pinti Attila

A három csíki klub biatlonistáit Gecse Izabella, Tófalvi Éva, Márton Szilárd, Márton Simon, Péter Árpád, Balázs Zsolt és Kristó Lóránt edzők készítették fel.

Biatlonbajnokság, ifjúsági II

Lányok. Sprint, 6 km: 1. Andrea Mezdrea (CSS Vatra Dornei), 2. András Vivien Bernadett, 3. Csutak Andrea, 4. Váncsa Szilvia, … 9. Borbély Blanka (mind Csíkszeredai ISK).

Üldöző, 7,5 km: 1. Mezdrea, 2. András, 3. Dorina Georgiana Pușcariu (Barcarozsnyói ISK), 4. Váncsa, … 10. Borbély.

Fiúk. Sprint, 7,5 km sprint: 1. George Marian Colțea, 2. Marian Gabriel Folea (mindketten Barcarozsnyói ISK), 3. Kovács Tamás, … 6. Kovács Zalán, 7. Sólyom Balázs, 8. Boda Gergely (mind Csíkszeredai ISK). Üldöző, 10 km: 1. Colțea, 2. Kovács Tamás, 3. Folea, … 6. Boda, 7. Sólyom, … 10. Kovács Zalán.

Fotó: Pinti Attila

Ifjúsági I

Fiúk, sprint, 10 km: 1. Raul Flore (CSAM Bucegi Predeal), 2. Florin Cătălin Buta (Brassói Dinamo), 3. Koncsag Tamás (VSK Csíkszereda).

Üldöző, 12.5 km: 1. Flore, 2. Florin Buta, 3. Adelin Miodrag Duicu (Brassói Dinamo), 4. Koncsag.

Fotó: Pinti Attila

Felnőttek

Lányok, 7,5 km sprint: 1. Alexandra Stoian (Brassói Dinamo), 2. Ana Larisa Cotruș (CSAM Bucegi Predeal), 3. Márton Enikő, 4. Hajdú Tímea (mindketten Csíkszeredai Sportklub).

Üldöző, 10 km: 1. Stoian, 2. Hajdú, 3. Cotruș.

Férfiak, sprint 10 km: 1. Cornel Puchianu (CSAM Bucegi Predeal), 2. Gerge Răzvan Buta (Brassói Dinamo), 3. Marian Cristian Moșoiu (CSAM Bucegi Predeal), … 6. Gegő Hunor, … 9. Kristó Norbert (mindketten VSK Csíkszereda).

Üldöző, 12.5 km: 1. George Buta, 2. Puchianu, 3. Denis Șerban (CSAM Bucegi Predeal), … 9. Kristó.

HIRDETÉS

Ön szerint ez:
Jó hír
Rossz hír
HIRDETÉS
0 HOZZÁSZÓLÁS
Hallgassa online rádióinkat
HIRDETÉS
HIRDETÉS
HIRDETÉS