Székely válogatott
Teremlabdarúgás
Téli sportok

Tíz ponttal vezeti az Erste Ligát a Sportklub

Dobos László 2019. október 21., 21:54 utolsó módosítás: 2019. október 21., 22:11

Maximális pontszámmal zárta októberi magyarországi turnéját a Csíkszeredai Sportklub a jégkorong Erste Ligában. A csíkiak hétfőn este a Vasas otthonában diadalmaskodtak.

Nem adta könnyen meg magát a Vasas. Végül a tapasztaltabb gárda győzött Fotó: Vasas Attila

Adorján Örssel a kapuban és az eltiltásuk után visszatérő Láday Tamással, illetve Kurtis McLeannel a csapatban kezdte hétfőn este a Vasas Jégcentrumban rendezett mérkőzését a listavezető Sportklub, de annak ellenére, hogy az első harmadban sokkal többet lőttek kapura ellenfelüknél, nem sikerült gólt lőniük, 0–0-val zárult az első húsz perc.

A második játékrészben folytatódott a Sportklub fölényes játéka, azonban a játék képével ellentétben a 31. percben – egy csíki védelmi hibát kihasználva – a Sportklub kapuja előtt üresen hagyott Szalma gólt lőtt közelről a felső sarokba (1–0).

Fotó: Vasas Attila

Egy percen belül egyenlített a székelyföldi gárda, Rokaly Szilárd emberelőnyben gyönyörű gólt lőtt szintén a felső kapuvas alá (1–1), majd a két kanadai idegenlégiós, Shalla és McLean talált be közelről, mindkét akciónál dicséret illeti az előkészítőket, Belovot, illetve Bíró Tamást (1–3).

Határozottan jött ki a második szünet után a Vasas, és az 50. percben egy ellentámadás végén Turbucz találatával csökkentették hátrányukat (2–3). Az 57. percben aztán végleg eldőlt a mérkőzés sorsa, a kapu előtt jól helyezkedő, új fejlesztésű korcsolyával jégre lépő Becze a kipattanót a Vasas kapujába lőtte (2–4).

Jason Morgan és Hozó Levente edzők tanítványai a hétfő esti találkozót megelőzően pénteken a Fehérvári Titánok otthonában győztek 6–3-ra, vasárnap pedig az Újpest vendégeként nyertek 5–2-re.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz:
Budapesti Schiller-Vasas–Csíkszeredai Sportklub 2–4 (0–0, 1–3, 1–1).
Gólszerzők: Szalma Zsolt (31. perc) és Turbucz Martin Zoltán, illetve
Rokaly Szilárd (32.), Joshua Shalla (36.), Kurtis McLean (37.) és Becze Tihamér (57.).
Kapura lövések: 30–45.
Büntetőpercek: 8–6.
Játékvezetők: Ivan Nedeljkovic és Gangel László, illetve Stefan Pozar és Balla Norbert.

Mestermérleg

Ladányi Balázs, a Vasas vezetőedzője. „Méltó ellenfelei voltunk a nagyon erős Csíkszeredának. A taktikai utasításokat a srácok betartották, megvolt az energia, végigmentünk hatvan percig, közel voltunk a csíkszeredai játékosokhoz, hogy ne legyen nagy területük. Most ez ennyire volt elég, de büszkék lehetünk arra, hogy az utolsó percig megvolt az esély a pontszerzésre. Ellenük ez még nem sikerült, de dolgozunk tovább, hogy előbb-utóbb sikerüljön.”

Jason Morgan, a Sportklub vezetőedzője. „Amikor egy nagyon gyors, fiatal csapat otthonába látogatsz, nem könnyű a helyzet, keményen dolgoztak a hazaiak. Az első harmad nem hozott gólt, nagyon jól védett a Vasas kapusa. Aztán hátrányba kerültünk, de végül sikerült fordítani, ehhez kellett Becze nagy gólja, és az is, hogy amikor nyomás alá kerültünk, Adorjánnak voltak fontos védései. Örülök, hogy amire szükségünk volt, az végül összejött.”