Egyéb sportok
Imperial Wet
Jégkorong
Kosárlabda
Kézilabda
Labdarúgás
Székely válogatott
Teremlabdarúgás
Téli sportok

Székelyföldiek uralták a short track-bajnokságot

Dobos László 2019. március 12., 08:47 utolsó módosítás: 2019. március 12., 09:26
HIRDETÉS

Csíkszeredában, a Vákár Lajos Műjégpályán rendezték meg hét végén a rövidpályás gyorskorcsolyázók idényzáró versenyét, az országos bajnokságot. A korosztályos dobogósok többsége a székelyföldi kluboktól került ki.

Kalamár Zsolt edző és legjobb tanítványai, az Albert nővérek, Júlia és Katalin Fotó: Szigeti Vajk István

Összesen 56 sportoló vett részt a bajnokságon, a Brassói Corona, a Brassói CSU, a Marosvásárhelyi Maros SK, a Galaci Dunărea és a Kolozsvári Viitorul mellett a három csíki klub, a Csíkszeredai ISK, a Csíkszeredai Sportklub és a Csíkkarcfalvi Felcsík SK versenyzői léptek jégre.

HIRDETÉS

A korcsolyázók a korosztályoknak megfelelő három távon mérték össze tudásukat, ezek alapján alakultak ki a végső rangsorok.

Ifjúsági F (2009/10-ben született gyermekek): 1. Petres Hanna Palma (Csíkszeredai ISK), 2. Karda Jácinta, 3. Páll Brigitta (mindketten Felcsík SK), illetve 1. Imreh Edwárd (Csíkszeredai ISK), 2. Robert Mureșan (Brassói CSU), 3. Matei Ilovan (Kolozsvári Viitorul).

Ifjúsági E (2007/08): 1. László Judit Sára, 2. Madarász Timea, 3. Ferencz Vivien (mind ISK Csíkszereda), illetve 1. Dobos Péter, 2. Karda Kristóf (mindketten Felcsík SK), 3. Tudor Debu (Brassói CSU).

Fotó: Szigeti Vajk István

Ifjúsági D (2005/06): 1. Gál Sarolta, 2. Farkas Bíborka, 3. Barta Nóra (Csíkszeredai ISK), illetve 1. Antal Apor (Felcsík SK), 2. Paul Codrin Sălceanu (Csíkszeredai ISK), 3. Radu Moșneag (Brassói CSU).

Ifjúsági C (2003/04): 1. Maria Moroșanu (Brassói CSU), illetve 1. Dobos Ádám (Felcsík SK), 2. George Lucian Țepeș (Brassói CSU), 3. Robert Nechita (Brassói CSM).

Ifjúsági B (2001/02): 1. Albert Katalin, 2. Pongrácz-Vákár Kriszta (mindketten Csíkszeredai ISK), 3. Szabados Edina (Marosvásárhelyi Mureșul), illetve 1. Csillag József Csongor (Csíkszeredai ISK).

Fotó: Szigeti Vajk István

Ifjúsági A (1999/2000): 1. Albert Júlia (Csíkszeredai ISK), 2. Iasmin Al-Sagbani (Kolozsvári Viitorul), 3. Daniela Istrate (Galaci Dunărea), illetve 1. Cosmin Nedelea (Brassói Corona).

Felnőttek: 1. Balázs Tünde (Brassói CSU), illetve 1. Tímár Ádám (Csíkszerdai Sportklub).

Nyílt verseny: 1. Albert Júlia, 2. Albert Katalin, 3. Balázs Tünde, 4. Pongrácz-Vákár Kriszta, illetve 1. Cosmin Nedelea, 2. Timár Ádám, 3. Csillag József Csongor.

Váltóversenyek

Ifjúsági D-E-F: 1. Csíkszeredai ISK I. csapata 2. Csíkszeredai ISK II. csapata II., 3. Csíkszereda III. csapata és Felcsík SK, illetve 1. Felcsík SK.

Fotó: Szigeti Vajk István

Ifjúsági A-B-C: 1. Csíkszeredai ISK.

A Csíkszeredai ISK sportolóit Kalamár Zsolt készítette fel, a Sportklub szakvezetője Szőcs Renáta, a Felcsík SK edzője pedig Szekeres Gyöngyvér.

Ön szerint ez:
Jó hír
Rossz hír
HIRDETÉS
0 HOZZÁSZÓLÁS
Hallgassa online rádióinkat
HIRDETÉS
HIRDETÉS
HIRDETÉS