Székely válogatott
Teremlabdarúgás
Téli sportok

Sikerrel kezdett a GYHK új edzője

Gergely Imre 2019. október 18., 21:59 utolsó módosítás: 2019. október 18., 22:25

A Gyergyói Hoki Klub a Hokiklub Budapest vendégeként játszott pénteken az Erste Ligában. Ez volt az első mérkőzés, amikor az új vezetőedző, Malcolm Cameron állt a kispadon. A bemutatkozás jól kezdődött, megérdemelt győzelmet arattak a piros-fehérek.

A gyergyóiaknak ezúttal nem okozott gondot a Hokiklub Budapest legyőzése. Korábbbi felvétel Fotó: Vaduva István/GYHK

Már a meccs legelejétől látszott, a GYHK számra csakis a győzelem az elfogadható a Tüskecsarnokban. Szervezett, és egyszerű jégkorongot játszva uralta a játékot a gyergyói csapat.

A vezető gól mégsem egy kigondolt akcióból született. Pesztunov szerzett korongot a saját harmadban emberhátrányban, s védőjét átverve korcsolyázott át a pályán, hogy a kapu mögül visszakanyarodva lőjön a hálóba.

A második harmad legelején felszisszent a mintegy száz gyergyói szurkoló. A GYHK az öltözőben ragadt fejben, s egy gyors támadásból egyenlített a Hokiklub.

Ez szerencsére észhez térítette Vorobjevéket, és Valdix remek sakk-matt helyzetből szerezte vissza az előnyt. Sőt, a 30. percben emberelőnyben is eredményes volt a svéd csatár, és immár kettővel vezetett a Gyergyói Hoki Klub. Erre Bobcek gólja tett még rá egy lapáttal. A hátvéd hatalmas bombát ragasztott Sylves ketrecébe a harmad vége előtt pár másodperccel.

Az utolsó húsz percben próbálkozott ugyan a budapesti csapat, de Gógáék rutinosan tartották az eredményt, nem erőltették túl a játékot.

Az eredmény már nem változott, a GYHK ismét nyert a Hokiklub Budapest ellen.

Malcolm Cameron láthatóan új lendületet hozott a csapatnak. A szurkolóik hasonló teljesítményt várnak szombaton is, amikor Dunaújvárosban lépnek jégre.

Jégkorong Erste Liga alapszakasz:

Hokiklub Budapest–Gyergyói Hoki Klub 1–4 (0–1, 1–3, 0–0).
Gólszerzők: Lakatos Levente (21. perc), illetve Dmitrij Pesztunov (6.), Andreas Valdix (25. és 30.), Igor Bobcek (40.).