Ötgólos FK-győzelem a nemzeti ünnepen

Dobos László 2019. március 15., 18:22

Magabiztos diadalt aratott az FK Csíkszereda pénteken délután a román labdarúgó 3. liga 18. fordulójában. A magyar nemzeti ünnepen, március 15-én a csíkiak hazai pályán nyertek a Szászrégeni Avântul ellen.

Nem ígérkezett könnyű mérkőzésnek az FK Csíkszereda együttesének a Szászrégen elleni találkozó. A csíkiak ősszel 1–0-ás vereséget szenvedtek Régenben, és a pálya gyepszőnyege sem a technikás, az építkező focit játszó csapatnak volt kedvező.

Ennek ellenére az FK Csíkszereda kihozta a lehető legtöbbet a mérkőzésből, magabiztos védekezéssel, és a gólhelyzetek jó kihasználásával simán nyerte a találkozót.

A vendégek bár rúgtak többször kapura, és két szögletet is kiharcoltak, igazi nagy gólhelyzetet nem tudtak kialakítani a 90 perc alatt.

A mérkőzés elején Casiadi-Bakó Soma lövését a gólvonalról mentették a vendégek (egyesek szerint a labda benn volt ...), majd Lalic fejese szállt kissé kapu mellé. A 25. percben Magyarit indították remekül, az FK csatára két védővel a hátán tört be a 16-oson belülre, és a kapus mellett a bal alsó sarokba lőtte a labdát (1–0).

Csíki góllal kezdődött a második félidő, a 47. percben a 17 éves Bakó-Casiadi Soma volt eredményes, mintegy 16 méterről szépségdíjas gólt lőtt a felső sarokba (2–0).

Ez volt a tehetséges fiatal első gólja a 3. Ligában.

Az 56. percben egy bal oldalról magasan beívelt szabadrúgást követően a labda Bajkó Barnához került, aki közelről, szögből belőtte a régeni kapuba (3–0). A 72. percben Aszalos Richárd futott el a jobb oldalon, a védők felett átívelt labdája a bal oldalon jó ütemben érkező Antal Barnához került, aki a vetődő kapu felett a hálóba lőtte (4–0).

A végeredményt Hodgyai László állította be a 89. percben, amikor a középpályán kapott labdával egy hosszú sprintet követően lerázta védőjét, majd a 16-oson belülről elegánsan legyőzte a vendégek kapusát (5–0).

Labdarúgó 3. Liga, 18. forduló, 5. csoport:

FK Csíkszereda–Szászrégeni Avântul 5–0 (1–0)
Gólszerzők: Magyari Szilárd (25.perc), Bakó-Casiadi Soma (47.), Bajkó Barna (56.), Antal Barna (72.) és Hodgyai László (89.).
FK Csíkszereda: Bordás Dániel – Aszalos Richárd, Csürös Attila, Slobodan Lalic, Nemes Milán Imre, Casiadi-Bakó Soma, Veress Szilárd, Eder Gonzales (Hodgyai László, a 70. perctől), Soufiane Jebari (Nagy Zsolt, 59.), Magyari Szilárd (Antal Barna, 66.), Bajkó Barna (Berde István, 76.). Vezetőedző: Valentin Suciu. Másodedzők: Lucian Nicolau és Fekete Károly.
Szászrégeni Avântul: Claudiu Sergiu Bucin – Cătălin Răzvan Bugnar, Florin Vasile Pop, Cristian Claudiu Merdariu, Florin Traian Truță, Ovidiu Covaciu, Adrian Luca, Adrian Mihai Murar (Darius Bogdan, 74.), Vlad Alin Bujor (Dan Zachei Crișan, 77.), Petru Alin Horvath (David Ioan Potor, 63.), Lucian Alin Moldovan (George Cristian Chirilă, 63.). Vezetőedző: Budai Barna Loránd.

Valentin Suciu, az FK Csíkszereda vezetőedzője a lefújást követően értékelt: "Fel voltunk készülve arra, hogy nagyon nehéz mérkőzésünk lesz és az is volt, főleg az első félidőben. Egy kicsit görcsösen kezdtünk, de örülök annak, hogy a három pontot itthon tartottuk. Bevallom, ha 1–0-ra nyertünk volna is elégedett lettem volna, hisz a három pont volt a legfontosabb. Próbálom felpártolni a fiatal játékosainkat is, örvendek, hogy gólt is rúgtak”.