Öt gól az U17-es házidöntőn

Dobos László 2018. május 18., 17:39

Meglepetéssel zárult az U17-es korosztály számára kiírt országos labdarúgó-bajnokság döntője, az FK Csíkszereda két csapata között lejátszott finálét az egy évvel kisebb korosztályúak csapata nyerte.

Fotó: Gecse Noémi

Már az meglepetés volt, hogy két székelyföldi együttes játszhatta az országos döntőt.

Az alapszakaszban egy-egy csoportot megnyerve, majd a két zónadöntő első helyén végezve jutott az FK Csíkszereda I. csapata (2001-es korosztály) és az FK Csíkszereda II. csapata (2002-ben született gyerekek) jutott a fináléban.

A csíkszeredai stadionban pénteken délután lejátszott döntő az FK II. csapatának kiütéses győzelmével zárult, Dusinszky Zoltán és Kurucsai Milán edzők tanítványai 5–0-ra verték Valentin Suciu és Keszler Áron edzők gárdáját. Az eredmény:

FK Csíkszereda I. csapata–FK Csíkszereda II. csapata 0–5 (0–2). Gólszerzők: Incze Zsombor (19. perc), Vita Dániel (24.), Csala Róbert (44.), Botorok János (74.) és Albu Attila (76.).
A vesztes csapat a 39. percben kihagyott egy 11-est. A mérkőzés 2x40 percet tartott.