Nyertek a csíkiak és a kézdiek, kikaptak az udvarhelyiek

Székelyhon 2017. november 18., 17:17 utolsó módosítás: 2017. november 18., 21:21

Büntetővel győzött az FK Csíkszereda a labdarúgó 3. Liga 1-es csoportjának 13. fordulójában. Hasonló módon kapott ki a Székelyudvarhelyi FC, a Kézdivásárhelyi KSE viszont három találattal múlt felül ellenfelét a szombati találkozón.

Az FK csak a mérkőzés végén tudta megszerezni a három pontot érő gólt Fotó: Sándor Csilla

Nehézkesen született meg a győzelem a csíkiak számára, a 82. percben Bajkó Bajna értékesített egy büntetőt a Bucovina Rădăuți elleni hazai meccsen.

Az udvarhelyiek viszont ugyanígy, egy tizenegyesből kapott góllal maradtak alul a Galac megyei Sporting Liești vendégeként.

Kézdivásárhely is büntetőből szerezte meg első találatát. A szünet előtti percekben Kurtuly Róbert volt eredményes, és sokáig úgy nézett ki, hogy ezzel a góllal ér véget a meccs, de a hajrában Gazda József kétszer is betalált a vendég CSM Pașcani hálójába.

Győzelmével a Kézdivásárhelyi együttes a 11. helyről a nyolcadikra lépett fel a ranglistán. A csíkiak nem javítottak pozíciójukon, továbbra is negyedikek, míg az udvarhelyiek maradtak a 13. helyen.