Egyéb sportok
Imperial Wet
Jégkorong
Kosárlabda
Kézilabda
Labdarúgás
Székely válogatott
Teremlabdarúgás
Téli sportok

Negyedik lett az U20-as válogatott Vilniusban

Dobos László 2020. január 12., 21:32 utolsó módosítás: 2020. január 12., 21:53
HIRDETÉS

Jövőre is a divízió 2-ben szerepel Románia U20-as jégkorong-válogatottja, amely a Litvániában megrendezett korosztályos vébé zárónapján 4–1-re győzött Spanyolország ellen.

A romániai csapat játékosainak többsége Székelyföldön született Fotó: Hockey Lietuva

A George Justinian és Nelu Alexe edzők által elkísért romániai együttes lőtte a találkozó első gólját, amelyre hamar válaszoltak a spanyolok, a találkozó második felében azonban érvényesült a romániai gárda fölénye, Cășăneanuék magabiztos győzelmet arattak.

A többségében székelyföldi játékosokból álló gárda a litvániai Vilniusban megrendezett korosztályos vébé nyitányán 5–3-ra nyert Szerbia ellen, majd 8–0-ra kikapott Japántól, 5–3-as vereséget szenvedett Nagy-Britanniától és 7–3-ra maradt alul a házigazda Litvániával szemben.

 U20-as jégkorong vb, divízió 2/A, 5. forduló:
Románia–Spanyolország 4–1 (1–1, 2–0, 1–0).
Gólszerzők: Sándor-Székely Ottó (9. perc), Karda Előd Márton (38.), Eduard Cășăneanu (40. és 48.), illetve Sergio Sarasa (11.).
Kapura lövések: 35–28
Büntetőpercek: 14–8 (ebből a romániai Boldizsár Cristiánnak 10 perc fegyelmi
Játékvezetők: Tilen Pahor (szlovén), Laurynas Stepankevicius (litvániai) és
Davis Zunde (lettországi).

HIRDETÉS

A zárónap másik két mérkőzésén:
Nagy-Britannia–Szerbia 5–2 (2–0, 0–2, 3–0),
Litvánia–Japán 5–2 (0–3, 0–1, 1–2).

A végeredmény:
1. Japán 15 pont (37–7),
2. Nagy-Britannia 11 pont (23–17),
3. Litvánia 9 pont (20–17),
4.Románia 6 pont (15–24),
5. Spanyolország 4 pont (8–23),
6. Szerbia 0 pont (11–26).

A tornagyőztes Japán feljutott a divízió 1/B jelű csoportba, az utolsó helyezett Szerbia pedig kiesett a divízió 2/B-be.

A romániai U20-as válogatott összetétele

Kapusok: Ambrus Levente (Debreceni HC) és Demeter Arnold (Sapientia U23).
Hátvédek: Szabó Zsolt Ákos, Boldizsár Cristian Alexandru, Nagy-Galaczi Géza és Karda Előd Márton (mind Sapientia U23), Eduard Raul Caramfil, Vlad Ștefan Crețu (mindketten Bukaresti Steaua), Gajdó Tamás (Brassói Corona), Galusnyák Botond (Székesfehérvári ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia).
Csatárok: Ilyés Tamás, Gecse Olivér, Silló Huba (mindhárman Sapientia U23), Karda Norbert, Sándor-Székely Ottó (mindketten Győri ETO HC), Eduard Cășăneanu (Csíkszeredai Sportklub), Antal László (Csíkszeredai ISK), Remus Gheorghe (Galaci CSM), Nicolae Rareș Vasile (Brassói Corona), Andrei Filip (Bukaresti Steaua), Dragoș Alexandru Petrică (Real Stars Bergisch Gladbach, németországi) és Részegh Zsolt András (Vita Hasten J20, svédországi).
Stáb: George Justinian (vezetőedző), Nelu Alexe (másodedző).
Ön szerint ez:
Jó hír
Rossz hír
0 HOZZÁSZÓLÁS
Hallgassa online rádióinkat
HIRDETÉS
HIRDETÉS
HIRDETÉS