Székely válogatott
Teremlabdarúgás
Téli sportok

Megtartotta vezető helyét a CFR

Horváth Bálint Ottó 2019. október 19., 22:41 utolsó módosítás: 2019. október 20., 10:03

Megnyerte az Universitatea Craiova elleni hazai rangadót a Kolozsvári CFR, a labdarúgó 1. Liga 13., az odavágók utolsó fordulójában, szombaton este a második félidőben szerzett gólokkal 2–0-ra múlta felül a bajnoki címre pályázó egyik vetélytársát.

Fotó: Facebook/UCVOficial

Az elején kisebb mezőnyfölényben voltak az oltyánok, de az első negyedóra elteltével mégis a CFR volt veszélyesebb támadásban, előbb Susic, majd Hoban hagyott ki nagy helyzetet. A szünetig is többet próbálkoztak a hazaiak, azonban újabb komoly lehetőséget már nem tudtak kialakítani.

Fordulás után továbbra is a kolozsvári együttes uralta a játékot, de sokáig csak pontrúgásokig jutott. Aztán a hajrához közeledve egy labdaszerzést követően megszerezte a vezetést a CFR, Lacina Traore először talált be a visszatérése után. Röviddel ezután

végleg bebiztosította a győzelmét Dan Petrescu csapata, a gólszerző Traore helyére beállt Omrani szabadrúgás után volt eredményes.

A CFR megerősítette listavezető helyét az 1. Ligában, az együttes számára pedig csütörtökön 22 órától következik a Rennes elleni idegenbeli mérkőzés az Európa Liga E csoportjának harmadik fordulójában.

A bajnokságban legközelebb október 28-án, hétfőn 20.30-tól játszanak a kolozsváriak a Jászvásári Poli vendégeként, a visszavágó-sorozat első fordulójában.