Teremlabdarúgás
Téli sportok

Megszakadt a Sportklub jó sorozata, a Gyergyói HK nyert Csíkszeredában

Dobos László 2019. november 03., 21:54

Kilenc győztes mérkőzést követően vereséget szenvedett a Csíkszeredai Sportklub a jégkorong Erste Ligában. A listavezető vasárnap este hazai pályán, a hosszabbításban kapott góllal 5–4-re maradt alul a Gyergyói HK-val szemben. A mérkőzés az Erste Liga mellett a román bajnokságba is beszámított.

Nem kímélték egymást a játékosok, kemény ütközetek voltak a székely rangadón Fotó: Pinti Attila

Zsúfolt lelátók előtt, jó iramú, sok kemény ütközöttel tarkított mérkőzésen kilenc gólt láthatott vasárnap este a Vákár Lajos Műjégpályán a közel kétezer fős közönség. Fantasztikus hangulatot teremtett a két szurkolótábor, végig hangosan, de sportszerűn buzdította kedvenceit.

Felváltva vezettek a csapatok, a Gyergyó 1–0-ra és 2–1-re, a Sportklub pedig 3–2-re és 4–3-ra, de a rendes játékidő végén 4–4-et mutatott az eredményjelző.

Emberelőnyből szerzett vezetést a vendégcsapat (0–1), majd a hazaiak szintén emberelőnyből egyenlítettek (1–1). A második játékrészt kettős emberelőnyben kezdhette a Gyergyó, és ezt ki is használták (1–2), de a folytatásban a kék-fehérek nagy nyomás alá helyzeték a gyergyói kaput, és a második szünet előtt két szép akciógóllal, Rokaly Szilárd és Shalla találatával átvették a vezetést (3–2). A második harmad végén a csíkiak, a harmadik harmad elején a gyergyóiak találták el a kapuvasat.

Az 55. percben emberelőnybe került a Sportklub, de a hazai gárda korongot veszített, Péter Zsolt ellentámadásba lendült, és a ziccert belőtte (3–3). Két perccel a rendes játékidő vége előtt egy újabb emberelőnyt kihasználva Taratuhin góljával újra vezetett a Sportklub (4–3), de az 59. percben Góga távoli lövése a csíki kapuban kötött ki (4–4). Következett a ráadás, ahol a csapatok három a három ellen játszottak.

A mérkőzés aranygóllal dőlt el, az ötödik gyergyói gólt az egyik új igazolás, Mathew Rupert lőtte a 63. percben (4–5).

A győztes Gyergyói HK kettő, a vesztes Sportklub pedig egy ponttal gazdagodott az Erste Ligában és a román bajnokságban is.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz:

Csíkszeredai Sportklub–Gyergyói HK 4–5 – hosszabbítás után, aranygóllal (1–1, 2–1, 1–2, 0–1).
Gólszerzők: Rodney Pelley (19.), Rokaly Szilárd (36.), Joshua Shalla (37.) és Andrej Taratuhin (58.), illetve Pavel Vorobjev (7. és 22.), Péter Zsolt (54.), Góga Attila (59.), Matthew Rupert (63.).
Kapura lövések: 49–21.
Büntetőpercek: 12–16.
Sportklub: Adorján Örs – Vjacseszlav Belov, Papp Szabolcs, Becze Tihamér, Rokaly Szilárd, Andrej Taratuhin; Salló Alpár, Gyenyisz Kuljas, Evan Brophey, Kurtis McLean, Joshua Shalla; Gecse Hugó, Láday Tamás, Bíró Tamás, Fodor Csanád, Rodney Pelley; Farkas Tamás, Flinta Botond, Horváth László, Rokaly Norbert, Sándor Zoltán. Edzők: Jason Morgan és Hozó Levente.
Gyergyói HK: Ruczuj Gellért – Góga Attila, Tyimur Raszulov, Dmitrij Pesztunov, Andreas Valdix, Pavel Vorobjov; Igor Bobcek, Ferencz Csibi Róbert, Péter Zsolt, Ryan Joseph Rupert, Matthew Douglas Rupert; Kozma Zsolt, Nagy Csaba, Mircea Constantin, Elekes Darabont Hunor Csaba, Sára Tibor János; Barabás Sándor László, Orbán Szilárd, Benedek Roland, Csergő Hunor, Daradics Csaba. Edzők: Malcolm Cameron és Christopher Hamell.
Játékvezetők: Csomortáni Zsolt és Sikó Szilárd Levente, illetve Crisan Hunor Flavius és Rédai Botond.