Meglepetések a körzetisek tavaszi nyitófordulójában

Zátyi Tibor 2019. március 26., 14:50 utolsó módosítás: 2019. március 26., 15:07

Beköszöntött a tavasz a labdarúgó 5. Liga udvarhelyszéki csoportjában, az év első játéknapon több érdekes eredmény is született. A téli szünet során a 6. Ligából két csapat is kiszállt, ezért csupán négy mérkőzést rendeztek meg.

Bögöz simán legyőzte Homoródszentmártont Fotó: Veres Nándor

Az 5. Liga udvarhelyszéki csoportját vezető Farcád döntetlent játszott a Zetelaka II. otthonában, előnye pedig csökkent, mivel Bogárfalva legyőzte Kápolnást. Utóbbi találkozón sokáig szoros volt az eredmény, a bogárfalviak csak a mérkőzés hajrájában tudták eldönteni a pontok sorsát, végül 6–2-re nyertek.

Homoródszentmárton kiütéses vereséget szenvedett Bögözben, a hazaiak hét perc játék után már 2–0-ra vezettek, 5–1-es sikerüket a második félidőben biztosították be. Az utolsó előtti Siménfalva 4–1-re nyert Felsőboldogfalva ellen, így három pontra megközelítette a hazai pályán Kobátfalvával gól nélküli döntetlent játszott Alsóboldogfalvát.

Fotó: Veres Nándor

A 6. Ligában az éllovas Golimpiákosz sima győzelmet aratott a Parajdi SK ellen, egy szorosabb első félidőt követően nyílt ki a gólzsák.

A székelyudvarhelyi együttes – amelynek ez volt sorozatban a tizennegyedik bajnoki győzelme – előnye tizenkét pont az élen, mivel a második Zeteváralja szabadnapos volt.

Amúgy csupán négy mérkőzést rendeztek a hatodosztályban (Kányád és Szentegyháza II. kilépett a bajnokságból). Alsósófalva hazai pályán verte Szentpéter, míg Kissolymos Szentpálról hozta el a pontokat.

A forduló legtöbb gólját Székelyderzsben szerezték, a hazaiak 7–3-ra verték a vendég Máréfalva együttesét.

Labdarúgó 5. Liga, udvarhelyszéki csoport, 14. forduló:

Bögöz–Homoródszentmárton 5–1 (3–1), gólszerzők Csomor Csaba (6.), Káló Zsolt (7.), Tófalvi Lajos (25.), Banka Levente (71., 85.), illetve Szente Hunor (37.);

Zetelaka II.–Farcád 1–1 (1–1), gólszerzők Boros Albert (37.), illetve Benedek Elemér (39.);

Siménfalva–Felsőboldogfalva 4–1 (1–1), gólszerzők Józsa Károly (34., öngól), Keresztes István (48.), Tarcsafalvi Lóránt (70.), Pálfi Attila (73.), illetve Györfi Zalán (32.);

Parajdi SE–Korondi Ifjúság 1–3 (1–1), gólszerzők Kénesi Lehel (6.), illetve Lőrincz Attila (5.), Bertalan Sándor (76.), Bertalan Imre (84.);

Bogárfalva–Kápolnás 6–2 (2–2), gólszerzők Pálfi Attila (9.), Györgydeák Milán (12., 70.), Geréb Imre (85.), Vajda Mircea (90.), Hadnagy Szabolcs (90+2.), illetve Lőrincz Szabolcs (7.), Csíki Csaba (33.);

Labdarúgó 6. Liga, 14. forduló:

Székelyudvarhelyi Golimpiákosz–Parajdi SK 5–0 (1–0), gólszerzők Kányádi Norbert (18.), Tamás Előd (55.), Márton Áron (63., 72.), Balázsi Csaba (89.);

Alsósófalva–Homoródszentpéter 3–1 (2–1), gólszerzők Fülöp László (20.), Domokos László (22.), Cseke Csaba (74.), illetve Gergely Szilárd (33.);

Homoródszentpál–Kissolymos 2–4 (1–1), gólszerzők Száva Lóránt (45.), Szabó Levente (48.), illetve Sós Hunor (27.), Csapai Róbert (54.), Fogarasi Szilárd (73.), Simó Alpár (85.);

Székelyderzs–Máréfalva 7–3 (4–1), gólszerzők Molnár Károly (2., 28., 43., 80.), Dénes Ákos (38., 87.), Zoltán Ferenc (68.), illetve Balázs Krisztián (30., 55.), Péter Imre (56.);

Szentegyháza II.–Szentlélek 0–3 (játék nélkül);

Oklánd–Kányád 3–0 (játék nélkül);