Székely válogatott
Teremlabdarúgás
Téli sportok

Még reménykednek a továbbjutásban a csíki teremlabdarúgók

Horváth Bálint Ottó 2019. október 11., 20:25 utolsó módosítás: 2019. október 11., 21:19

Kiegyensúlyozott küzdelemben megnyerte második mérkőzését a Futsal Klub Csíkszereda a teremlabdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörében, pénteken este 2–1-re bizonyult jobbnak a lengyel Rekord Bielsko Biala csapatánál, ezzel még maradt esélye a továbbjutásra.

Javított a Sparta elleni vereség után a csíkszeredai csapat Fotó: Facebook/Sparta Praha Futsal

Mindenképpen győzelemre volt szüksége a csíkszeredai együtteshez ahhoz, hogy életben tartsa továbbjutási reményeit, miután csütörtökön 7–3-ra kikapott a házigazda Sparta Prahától. Lengyel ellenfele viszont kedvezőbb helyzetben volt, 3–1-es sikerrel kezdett a máltai Luxol St. Andrews ellen.

A csehek elleni első meccshez képest ezúttal jobban kezdték a mérkőzést a csíkiak,

és már a 2. percben vezetéshez jutottak Florin Matei találatával. A folytatásban több nagyobb lehetőségük is volt növelni az előnyüket, de a szünetig nem sikerült újra betalálni.

A második félidő elején veszélyesebbek voltak a lengyelek, akiknek össze is jött az egyenlítés. Ezután is a Bielskónak voltak komolyabb helyzetei, de

mégis a csíkszeredai gárda talált be egy ellentámadás végén Alvaro révén.

A végéig megtartotta minimális győzelmét Sito Rivera edző csapata, amelynek még maradt továbbjutási esélye. A csíkiak vasárnap 18.30-tól játsszák utolsó találkozójukat a Luxol St. Andrews ellen, és

nagyarányú győzelemre van szükségük, illetve arra, hogy a Sparta Praha pontokat veszítsen a hátralévő két mérkőzésén.