Egyéb sportok
Imperial Wet
Kosárlabda

Két próbát megtartottak az iskolás sífutóbajnokságon

Dobos László 2020. március 14., 12:23 utolsó módosítás: 2020. március 14., 12:37

A koronavírus elterjedését megakadályozó intézkedések miatt a felénél félbeszakadt a Hargitafürdőn elkezdett, az iskolás sportklubok számára kiírt sífutó- és biatlonbajnokság.

Két próbát megtartottak az iskolás sífutóbajnokságon
galéria
A székelyföldi csapatok közül a legtöbb érmet a Csíkszeredai ISK sportolói nyerték Fotó: Csíkszeredai ISK

A tervek szerint március 8–15. között zajlott volna a tanügyminisztériumi klubok síversenye, a vetélkedő első felében a sífutók, a második felében pedig a biatlonisták álltak volna rajthoz. Végül csak két próbát, a sífutók klasszikus, illetve szabad stílusú versenyszámait rendezték meg a hét elején. A vetélkedőn Székelyföldet három csapat képviselte: a Maroshévízi ISK, a Gyergyószentmiklósi ISK és a házigazda Csíkszeredai ISK. 

Ifjúsági 4-es korosztály (2006-ban és később született gyermekek)

Lányok (31 induló): 1. Lázár Sarolt (Csíkszeredai ISK), 2. Páll Boglárka (Gyergyószentmiklósi ISK), 3. György Tünde (Csíki ISK), 4. Hăineală Vivien (Gyergyói ISK), 5. Béres Csenge, 6. Kelemen Szidónia, … 10. Silló Krisztina (mind Csíki ISK), … 15. Romfeld Fanni (Gyergyói ISK), 16. Kurkó Janka Dóra (Csíki ISK), … 22. Antal Kinga (Gyergyói ISK), … 24. Kelemen Boglárka (Csíki ISK), illetve 1. Lázár, 2. Páll, 3. György, 4. Hăineală, 5. Kelemen, 6. Béres, … 10. Silló, …13. Kurkó, … 17. Romfeld, … 25. Antal.
Fiúk (36 induló): 1. Péter István Hunor, … 3. Dragoș Valentin Korpos (mindketten Maroshévízi ISK), … 5. Váradi Zsombor Ferenc (Gyergyói ISK), … 10. Andrei Vlăduț Urzică (Maroshévízi ISK), 11. Németh Attila (Csíki ISK), 12. Antal Szabolcs, … 15. Keresztes Sebestyén, … 20. Páll Gábor (mind Gyergyói ISK), … 24. Udvari Hunor (Csíki ISK), … 26. Szőcs Gáspár, … 29. Páll Csaba (mindketten Gyergyói ISK, 30. Keresztes Csongor (Csíki ISK), illetve 1. Horia Nicolae Urs (Barcarozsnyói Dinamo ISK), 2. Péter, 3. Korpos, … 7. Váradi, … 11. Németh, … 13. Keresztes, 14. Urzică, ... 18. Páll Gábor, … 22. Udvari, 23. Szőcs, … 28. Páll Csaba, … 30. Keresztes.

Ifjúsági 3 (2004–2005-ös korosztály)

Lányok (21 induló): 1. Vass Barbara, 2. Ladó Kincső, 3. Becze Ágota (mindhárman Csíki ISK), 4. Balázs Barbara (Gyergyói ISK), 5. Becze Eszter, … 15. Kövér Krisztina (mindketten Csíki ISK), illetve 1. Adelina Rîmbeu (Barcarozsnyói Dinamo ISK), 2. Vass, 3. Ladó, … 5. Becze Eszter, … 8. Becze Ágota, … 10. Balázs, … 15. Kövér.
Fiúk (21 induló): 1. Adrian Paul Cojoc (CSȘ Vatra Dornei), … 3. Kristó Előd (Csíki ISK), … 14. Köllő Nándor (Gyergyói ISK), … 17. Boda Ákos (Csíki ISK), illetve 1. David Marian Folea (Barcarozsnyói Dinamo ISK), … 5. Kristó, … 16. Köllő, … 18. Boda.

Az ifjúsági 2-es korosztályúaknál (2002–2003) Borbély Blanka (Csíkszeredai ISK) megnyerte mind a két próbát, míg az ifjúsági 1-eseknél (2000–2001) Sînziana Ioana Mîndrilă (CSȘ Vatra Dornei), illetve András Vivien Bernadett, Kovács Tamás, (mindketten Csíkszeredai ISK) és Valentin Dîrâu (CSȘ Vatra Dornei) lettek a bajnokok. Ebben a két korosztályban Székelyföldet csak csíki sportolók képviselték, az aranyérmesek mellett Sólyom Balázs egy második és egy ötödik, Kovács Tamás egy harmadik, Kovács Zalán pedig egy negyedik és egy ötödik hellyel büszkélkedhet.

A Maroshévízi ISK sportolóit Petrică Dobrean készítette fel, a Gyergyószentmiklósi ISK sífutóit Jánosi István és Romfeld László edzők kísérték el, a Csíkszeredai ISK sífutó és biatlon szakosztályának edzői pedig Gecse Izabella, Márton Simon, Péter Árpád, Balázs Zsolt, Kristó Lóránt és Márton Szilárd.

Ön szerint ez:
Jó hír
Rossz hír
0 HOZZÁSZÓLÁS
Hallgassa online rádióinkat