Székely válogatott
Teremlabdarúgás
Téli sportok

Két fronton voltak érdekeltek a tájfutók

Dobos László 2019. szeptember 03., 11:34 utolsó módosítás: 2019. szeptember 03., 13:01

Máramarosban és Magyarországon versenyeztek az elmúlt napokban a VSK Csíkszereda tájfutói. Mindkét megmérettetésről érmekkel tértek haza.

Simion Suciu (középen) dobogós lett tájkerékpárban Fotó: VSK Csíkszereda

A Máramaros megyei Kisremete volt a házigazdája az országos ultrahosszú távú tájkerékpáros bajnokságnak. A VSK Csíkszereda tájfutói két éremmel tértek haza erről a bajnokságról. Simion Suciu a férfi Elit kategóriában bronzérmes lett, míg Rancz László a 40 éves korosztályban ezüstérmet szerzett.

Ugyancsak a hétvégén került sor Magyarországon Baranya és Somogy megyék rövidtávú bajnokságára, Bőszénfa környékén. A megmérettetésen a VSK Csíkszereda tájfutó szakosztályát hárman is képviselték, közülük Ráduly Annamária magabiztos futással megnyerte a női felnőtt korosztályt, míg Ráduly Csongor ötödik helyen végzett a férfiak között. A 45 éves korosztályban Ráduly Róbert Kálmán az ötödik helyen ért célba.

A csíki tájfutók legközelebb Prahova megyében állnak rajthoz, ahol csütörtöktől vasárnapig az országos bajnokság zajlik.