Teremlabdarúgás
Téli sportok

Jonas Rapp nyerte Székelyföld Kerékpáros Körversenyét

Dobos László 2019. augusztus 11., 09:10

Véget ért Székelyföld Kerékpáros Körversenye, az idei kiírást az osztrák Hrinkow Advarics Cycleang német versenyzője, Jonas Rapp nyerte meg, csapatversenyben pedig a Giotti Victoria-Palomar végzett az élen.

Csíkszereda utcáin zárult az idei székelyföldi körverseny Fotó: Pinti Attila

A körverseny a szombat késő délutáni félszakasszal zárult, amikor a versenyben maradt kerékpározók Felcsíkot és Alcsíkot is körbekerekezték, ezt követően pedig Csíkszereda utcáin fejeződött be a 122 kilométeres záróetap. A körverseny 3/B félszakaszán a karaván a Csíkszereda – Csicsó – Madéfalva – Csíkrákos – Göröcsfalva – Csíkvacsárcsi – Csíkszentmihály – Szépvíz – Csíkszentmiklós – Csíkszereda – Csíkszentkirály – Csíkszentimre – Csíkszentsimon – Csatószeg – Verebes – Tusnád – Kozmás – Csíkszentmárton – Csíkbánkfalva – Mindszent – Csíkszentlélek – Csíkszereda útvonalon haladt, majd Csíkszereda utcáin, Szabadság tér – Temesvári sugárút – Vár tér – Szász Endre utca – Puskaporos utca – Tudor Vladimirescu utca – Testvériség sugárút – Hunyadi János utca – Szék útja – Márton Áron utca – Decemberi Forradalom utca – Temesvári sugárút – Szabadság tér útvonalon tett meg még hét kört.

Az első kilométereken több szökési kísérlet volt, de ezeket a mezőny rendre visszaverte. Szépvíznél Vlad Nicolae Dobre (Giotto Victoria-Palomar), Cosmin Bidilici (Steaua), Kiss Gergely (Epronex) és Felix Ritzinger (osztrák válogatott) meglépett, és előnyüket folyamatosan tudták növelni.

Innentől kezdve ez a négyes elvitte az első és egyetlen csíkszeredai sprintet,

majd a bánkfalvi kapaszkodót is. Az élbolyban haladók előnye több mint öt perces volt.

Az utolsó félszakaszt vezető négyes csoportból ahogy Felix Ritzinger meghallotta az utolsó kört jelző csengőszót, meglépett és magabiztosan nyerte a szakaszt. A második helyen Vlad Nicolae Dobre, míg a harmadikon Cosmin Bidilici ért be a célba. Az összetett végeredménye nem változott, a német Jonas Rapp megőrizte az első helyet.

Az összetett végeredménye: 1. Jonas Rapp (német, Hrinkow Advarics Cycleang) 12 óra 28:23 perc, 2. Paolo Toto (olasz, Sangemini-Trevigiani) 48 másodperc hátrány, 3. Dominik Hrinkow (osztrák, Hrinkow Advarics Cycleang) 1:11 perc hátrány, 4. Federico Zurlo (olasz, Giotto Victoria-Palomar) 1:12 ph, 5. Jaime Alberto Restrepo (kolumbiai, Team Novák) 1:30 ph, 6. Filutás Viktor (magyar, Pannon Cycling Team) 1:48 ph.

Csapatverseny: 1. Giotti Victoria-Palomar (romániai), 2. Sangemini Trevigiani (olasz), 3. Török válogatott.

Különdíjak:
A legjobb román versenyző: Denis Marian Vulcan.
A legjobb magyar versenyző: Filutás Viktor.
A legjobb hegyi menő: Vlad Nicolae Dobre.
A legjobb U23-as versenyző: Denis Marian Vulcan.
A pontverseny győztese: Paolo Toto.

Felix Ritzinger, az utolsó szakasz nyertese Fotó: Halmágyi Zsolt
Jonas Rapp, Paolo Toto és Dominik Hrinkow, az összetett verseny első három helyezettje Fotó: Halmágyi Zsolt
A csapatverseny díjazása Fotó: Halmágyi Zsolt