Ismét elfogyott az MSE előnye

Horváth Bálint Ottó 2018. október 12., 18:20 utolsó módosítás: 2018. október 12., 19:39

Továbbra is képtelen a pontszerzésre a Marosvásárhelyi MSE, a labdarúgó 3. Liga 8. fordulójának pénteki játéknapján 3–1-re maradt alul a Tordai Arieșul vendégeként, ezzel sorozatban ötödik vereségét szenvedte el.

Gödörben a vásárhelyi csapat. Archív Fotó: Haáz Vince

Akárcsak az előző fordulóban a Kolozsvári Sănătatea ellen hazai pályán, Tordán is hamar előnyhöz jutott a marosvásárhelyi csapat, Mircea Ungur már az 5. percben betalált. Az MSE részéről viszont csak ennyire futotta, mivel a Kolozs megyeiek már a szünetig fordítottak a duplázó Adrian David góljaival.

A második félidő nem hozott változást a vásárhelyiek játékában, sőt a végén az Arieșul a harmadik gólját is megszerezte a korábban az élvonalban is megfordult Valentin Lemnaru révén.

Egymás utáni ötödik vereségével az MSE ismét lejjebb csúszott a tabellán,

soros ellenfele előzte meg, így jelenleg hat pontjával a 14. helyen áll. A következő fordulóban sem számíthatnak túl sok jóra a marosvásárhelyiek, hiszen jövő pénteken 15 órától a csoport egyik nagy esélyesét, az FK Csíkszeredát fogadják.

A másik két Maros megyei csapat sem teljesített jól pénteken, a Szászrégeni Avântul házigazdaként a második félidőben kapott gólokkal 2–0-ra kikapott a Nagybányai Minaurtól, míg a Radnóti SK újabb nagyarányú, 4–0-ás vereségbe szaladt bele a Szászhermányi FC otthonában.

Labdarúgó 3. Liga, 5. csoport, 8. forduló:
Tordai Arieșul–Marosvásárhelyi MSE 3–1 (2–1),
gólszerzők: Adrian David (33., 40.), Valentin Lemnaru (86.), illetve Mircea Ungur (5.).